Trakų jaunimo debatai mūsų mokykloje!

Kiekvienais metais Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyksta  Trakų r. jaunimo anglų kalbos oratoriaus meno ir debatų konkursas „Let‘s debate“. Renginį organizuoja A.Stelmachovskio mokyklos anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė. Šių metų renginys, įvykęs vasario 23 d.,  jau penktasis – jubiliejinis. Konkurse dalyvauja dešimtų ir išimtiniais atvejais devintų klasių moksleiviai iš rajono mokyklų. Į šių metų debatus atvyko Vytauto Didžiojo gimnazijos, Rūdiškių gimnazijos, Lentvario H.Senkevičiaus gimnazijos, Trakų gimnazijos ir Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai. Senųjų Trakų A.Stelmachovskio mokyklą garbingai atstovavo dešimtokai Greta Jarmolovič, Karol Pavlovski ir Arkadij Abucevič.

Jau tapo tradicija, kad renginį remia bei renginyje teisėjauja JAV ambasados diplomatai. 2016 m. nebuvo išimtis. Dalyvių pasisakymus ir debatus stebėjo bei vertino p. Diane Kohn (Political/ Economic Deputy Chief). Poniai Kohn talkino Lentvario M.Šimelionio gimnazijos anglų kalbos mokytojos Vita Sadauskienė ir Viktorija Česonienė.

Pasakytos kalbos, išreikštos mintys, graži anglų kalba sužavėjo teisėjus ir išrinkti geriausius nebuvo paparasta. Tačiau nugalėjo originaliausi, itin kokybiškai pasiruošę ir charizmatiškiausi dalyviai. Oratorių ir debatų konkurse pirmąją vietą užėmė Lentvario H.Senkevičiaus mokyklos dešimtokas Robert Čečiot, antrąją vietą – TVDG dešimtokas Augustinas Janutaitis,  trečiąją - Rūdiškių gimnazijos devintokė Gabrielė Lizunaitė.

JAV ambasados darbuotojai šitaip atsiliepė apie šį edukacinį renginį – „Šiandien vertinome jaunuosius Trakų r. iškalbos ir debatų konkurso anglų kalba “Let’s debate 2016” dalyvius Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykloje. Sąžiningai? Buvome tiesiog priblokšti kaip gerai moksleiviai moka anglų kalbą ir kaip giliai ir užtikrintai diskutuoja apie globalias problemas: bičių svarbą, pabėgėlių krizę, alkoholio žalą, gamtinių išteklių saugojimą ir žmogaus teises.”

Nugalėtojams buvo įteikti JAV ambsados įsteigti prizai.

Drauge sugeneravome idėjų, atradome įkvėpimo ir kitų metų renginiui „Let‘s debate 2017“. Raginame moksleivius aktyviai dalyvauti!

 

Informacijos autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorė JAV ambasados Vilniuje fotografė