Užsienio partnerių viešnagė

 

logo.JPG

 

Gegužės 17 d. mūsų Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje viešėjo projekto „Kultūrinis tiltas trap Nevsehir ir Trakų“ partneriai iš Turkijos. Mus aplankė Nevsehiro Profesinės technikos mokyklos direktorius p. Ali Ihsan Gecici bei projekto koordinatrius p.Tuncay Ozdemir. Mūsų draugai džiaugėsi galimybe būti tą pačią dieną vykusiame jubiliejiniame mokyklos ansamblio ,,Tęcza“ (,,Vaivorykštė“) koncerte. P.Ali Ihsan sakė, jog koncertinis pasirodymas padarė šį vizitą ypač prasmingą ir įdomų. Svečiai žavėjosi ansamblio vadovės muzikos mokytojos Lilijos Kieras pedagoginiu talentu ir vaikų muzikiniais gabumais. Juk koncerto metu buvo atspindėtas mūsų Trakų krašto daugiakultūris paveldas – vaikai šoko ir dainavo lenkų, lietuvių ir net karaimų nacionalinį folklorą.

Be to projektinio susitikimo metu turkams mokytojams pravedėme ekskursiją po Senuosius Trakus bei Trakų miestą, drauge apsilankėme Karaimų etnografiniame muziejuje bei vaišinome garsiaisiais karaimų virtuvės patiekalais– karaimiškais kibinais.

Projektas „Kultūrinis tiltas tarp Nevsehir ir Trakų“ artėja į pabaigą. Jo metu nuveikėme daug gražių darbų, drauge kūrėme projekto produktus. Tarp jų spektaklis „Gyva tauta“, išverstos turkiškos ir lietuviškos pasakos, pravestos lietuvių ir turkų kalbų pamokos, nuolat bendrauta internetinėje erdvėje. 2012 metų pavasarį mūsų mokyklos delegacija dešimt dienų lankėsi Turkijos Nevsehir mieste. Na, o 2012 metų rugsėjį šiltai priėmėme turkus savo mokykloje. Tuomet pas mus dešimt dienų viešėjo dvidešimt mokinių ir trys jų mokytojai. Šis, gegužės mėnesį įvykęs vizitas, yra jau paskutinis projektinis susitikimas, kuris tarsi apvainikavo mūsų turiningą dviejų metų mokyklinį bendradarbiavimą. Jo metu išmokti dalykai praturtino mūsų mokyklų bendruomenes, na o pats bendravimas su partnerine institucija nenutrūks ir ateityje.

PICT0678.JPG