Vaikų socializacijos stovykla „Vabaliukai” Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje

Vasarai jau prasidėjus, o būtent birželio 11- 15 dienomis, Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus  Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinės grupės ugdytiniams. Vaikai susirinko į stovyklą „Vabaliukai”, kur jų laukė pilna įdomių užsiėmimų programa, skirta mokinukų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose. Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš aštuonerius metus. Organizuojant vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti fizinį aktyvumą, judesių kultūrą, muzikalumą, meilę gamtai ir grožiui, supažindinti su Lietuvos kraštovaizdžiu, kultūra, menu.

Vasaros stovyklos „Vabaliukai” dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, sprendė kryžiažodžius, šoko, dainavo, bet ir vyko į edukacines bei pramogines sveikatingumo ekskursijas. 

Stovyklos atidarymo dieną vaikai, lydimi mokytojų, išvyko į  Vilnių, kur aplankė Planetariumą bei šeimos pramogų parką „X- planet“.  Nuotykių ir pramogų planetoje vaikučių laukė aktyvios sporto pramogos žaidimo aikštelėje.

Kitos dienos šūkis buvo - „Sportuoti visada sveika“. Tą dieną poilsis ir žaidimai buvo organizuoti gryname ore ir mokyklos sporto salėje, atsižvelgiant į sportinių veiklų pobūdį. Norėta ne tik leisti mažiesiems stovyklautojams pasivaržyti, bet ir suteikti moksleiviams gerų emocijų, džiaugsmo, mokyti sportinio ryžto. Mokiniai jėgas išbandė estafetėse ir grindų riedulio varžybose. Grindų riedulys – unikalus ir uždegantis komandinis žaidimas. Šio žaidimo patrauklumą labiausiai lemia tai, jog grindų riedulys jo žaidėjams beregint sužadina rungtyniavimo entuziazmą ir sportinę dvasią.  

Trečiąją ir ketvirtąją stovyklos dieną vaikučiai pasišventė kūrybai- jie žaidė teatrą, t.y.  kūrė animacinius herojus, kaukes, vaidino ir galiausiai pristatė savo inscenizaciją.  Be to buvo parengta diskoteka vaikams „Šokime visi“. Jos metu mokiniai įsitraukė į muzikinius žaidimus ir linksmai sukosi rateliuose. Be to mokiniai mišriose amžiaus grupėse sukūrė spalvingus plakatus anglų kalba „My summer camp - Mano vasaros stovykla“.

Stovyklos  užsiėmimus vedė priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogės, anglų kalbos, muzikos, dailės ir technologijų mokytojai. Įvairi veikla stovykloje skatino mokinių kūrybiškumo, muzikalumo, fizinio aktyvumo lavinimą. Ugdymo pobūdis stovyklos metu kėlė mokinių, turinčių mokymosi sunkumų, motyvaciją, norą dirbti grupėje.

Na, o kas gali būti geriau nei vasara pasinerti į vandens pramogas? Taigi stovyklai besibaigiant aplankėme vandens pramogų centrą „Trasalis“. Ten vaikučiai mėgavosi sveikatinimo procedūromis, plaukiojo bei žaidė vandenyje.

Labai svarbu, kad į projektą įtraukti mokiniai iš socialiai remtinų šeimų. Užimtumas vasarą reikalingas visiems vaikams, tačiau labiausiai tiems, kuriems mokykla yra dažnai vienintelė galimybė sužinoti ir pamatyti kažką nauja. 

Kiekvienas ugdytinis pasibaigus projektinei stovyklai „Vabaliukai”, gavo  dalyvio diplomus. Projekto koordinatorė pradinių klasių mokytoja Lucija Kašėtienė sako, kad  apibendrinus veiklą, galima teigti, kad užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja. Visi drauge linkime jiems geros ir saugios likusios vasaros!

 

1.JPG   2.JPG   3.JPG  

 

4.JPG   5.JPG   6.JPG  

 

7.JPG   8.JPG   9.JPG  

 

 

 

Straipsnio autorė Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokytoja Edita Rumbutė.

Nuotraukų autorės  Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokytojų kolektyvas.