Vaikų vasaros stovykla „Vabaliukai” Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje

Pirmąją vasaros savaitę, t.y. birželio 3 – 7 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus  Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams. Nors stovykla tapo jau tradicine, tačiau išradingos pradinukų mokytojos ir vėl paruošė visiškai naują, be galo įdomią programą.  Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš devynerius metus. Organizuojant šias vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, judesių kultūrą, muzikalumą, meilę gamtai ir grožiui, supažindinti su Lietuvos kraštovaizdžiu, kultūra, menu. Taigi ir šį kartą mažieji sugužėjo į dieninės stovyklos „Vabaliukai” atidarymą  gražų pirmadienio rytą, kur jų jau laukė stovyklos orgnizatorė mokytoja Lucija Kašėtienė ir pirmos klasės mokytoja Elvyra Lavrukaitienė. Čia mokiniai susipažino su taisyklėmis ir stovyklos programa, skirta jų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose. Šių metų stovyklos pagrindinė tema buvo gimtosios vietovės bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių geresnis pažinimas.

Vasaros stovyklos „Vabaliukai” dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, sprendė kryžiažodžius, šoko, dainavo, bet ir vyko į edukacines bei pramogines ekskursijas. 

Pirmosios dienos veiklos sužavėjo ne tik jaunuosius stovyklos dalyvius, bet ir sulaukė nuoširdžių mokytojų L.Kašėtienės bei E.Lavrukaitienės kolegių komplimentų. Mokiniai  sužinojo daug informacijos apie Lietuvos didesnius ir mažesnius miestus per patraukliai parengtą edukacinę veiklą -  „Keliaujame po Lietuvą“. Mokiniai, pedagogių padedami sukūrė estetiškus miestų herbų maketus. Tai buvo puikus būdas vaikučiams suteikti ne tik kūrybinio džiaugsmo, bet ir išmokyti Lietuvos geografijos dalykų. Vaikai net tik pamatė, išgirdo, bet ir patys sukūrė nepamirštamas mokomasias priemones sau ir kitiems mokiniams.

Kitą stovyklos dieną pradinukai praleido klausydami ir pasakodami vieni kitiems legendas, padavimus bei pasakas apie Vilnių. Tačiau antrokų mokytoja  V. Naumovič ir lietuvių kalbos mokytoja E. Radulevič norėjo leisti vaikams išgyventi istoriją patiems, todėl buvo surengti vaidinimai  lenkiškai ir lietuviškai, kuriuose be abejo vaidino patys mokinukai. Dienos programą apvainikavo viktorinos apie Lietuvą.

Trečiadienį stovyklautojų laukė „Karas“! Koks karas? - O gi karas su dažais. Juk vasarą taip norisi pašėlti, padaryti kažką tokio ko paprastai nedarai. Dailės ir technologijų mokytoja Daiva Ustilaitė leido vaikams paišdykauti su spalvomis prie ilgos drobės, pakankamai ilgos, kad prie juos savo kūrybines galias pademonstruotų visa komanda. Mažieji pasijuto tikrais modernizmo atstovais mene. Taigi išlieję savo emocijas tapydami, mokiniai sukūrė ir dar kažką tikrai prasmingo -  Lietuvos žemėlapį. Čia juos jautria ranka vedė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Halina Grinevič. Paskutinė, bet irgi labai smagi dienos veikla buvo dalyvavimas edukacinėje veikloje „Nupiešk Lietuvos  pilį“. Pilis iš tiesų pavyko- ji dar ilgai stovės mokykloje ir džiugins mokyklos šeimininkus ir svečius.

Ketvirtosios vasaros užsiėmimų dienos pradžioje kalbėjome angliškai ir ne tik kalbėjome, bet ir dainavome angliškas dainelės apie gimtinę, gimtus namus ir šalį. Anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė parengė edukacinį užsiėmimą pagal Britų tarybos programą „Learn English kids“, kurio metu vyresni vaikai išmoko angliškai papasakoti apie vietą, kurioje gyvena, o mažesnieji ją trumpai pristatyti. Pradinukai taip pat nupiešė plakatą apie tai kaip svarbu išsaugoti namus visiems – žmonių medinius ar mūrinius namus, paukštelių namus medžiuose, žuvų vandenyje, žvėrelių miškuose. Juk gamta – visų mūsų namai. Todėl turime saugoti Lietuvos gamtą, nepažeisti jos ekologinės pusiausvyros.

Likusią dienos dalį muzikos mokytoja Lilija Kieras šoko su mokiniais nuotaikingus ratelius, lietuvišką linksmapolkę ir kitus šokius. Na, o kas gali būti linksmiau už karaokę, juk tada gali pasijusti tikru dainininku ar dainininke. Tagi mokytojos paruoštas lietuviškų liaudies ir populiarių dainų karaoke sukūrė mokiniams koncertinę nuotaiką bei leido pasijusti žvaigždėmis.

Ir be abejo kelionė. Kokia vasara be kelionių? Todėl paskutinę vsasaros stovyklos „Vabaliukai“dieną buvo suorganizuota pažintinė ekskursija į Vilnių. Mokiniai aplankė Arkikatedrą, užlipo į  Gedimino pilies bokštą, dalyvavo Bažnytinio  paveldo muziejaus edukacinėje programoje „Lobio ieškojimas“. Kiekvienas ugdytinis pasibaigus projektinei stovyklai „Vabaliukai”, gavo  dalyvio diplomą.

Projekto koordinatorė pradinių klasių mokytoja Lucija Kašėtienė dėkoja projekto rėmėjams – Trakų r. savivaldybei ir taip pat  pedagogams, vedusiems stovyklos veiklas, kurie nepristigo kūrybinės energijos ir padovanojo vaikams daug nuostabių stovyklos akimirkų. Apibendrinus veiklą, galima teigti, jog užsibrėžtų tikslų pavyko pasiekti. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja. Visi drauge linkime jiems gražios vasaros!

 

 

1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG

 

Straipsnio autorė Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokytoja Edita Rumbutė.

 

Nuotraukų autorės  Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokytojų kolektyvas.