Vaikų vasaros stovykla „Vabaliukai” Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje 2016

Birželio 6 – 10 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus  Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams. Nors stovykla tapo jau tradicine, tačiau išradingos pradinukų mokytojos ir vėl paruošė visiškai naują, be galo įdomią programą.  Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš vienuolika metų. Organizuojant šias vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą. Vasaros stovyklos „Vabaliukai” dalyviai ne tik dalyvavo puikioje stovyklos programoje mokyklos aplinkoje, bet  vyko ir  į edukacines bei pramogines ekskursijas.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą. Šių metų stovyklos pagrindinis akcentas ir siekis- susipažinimas su įvairiomis profesijomis. Pažindami ir net išbandydami kai kuriuos darbus, mažieji stovyklautojai sužinojo, kad dirbti yra įdomu, smagu  ir kiekvieno darbo rezultatas gali džiuginti tave ir kitus.

Taigi mažieji sugužėjo į dieninės stovyklos „Vabaliukai” atidarymą  gražų pirmadienio rytą, kur jų jau laukė stovyklos orgnizatorė mokytoja Lucija Kašėtienė ir sportiškiausi mokyklos mokytojai Halina Grinevič bei Rimantas Masalis.  Pirmiausia mokiniai susipažino su taisyklėmis ir stovyklos programa, skirta jų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose.

Pirmosios dienos veiklos sužavėjo ne tik jaunuosius stovyklos dalyvius, bet ir sulaukė nuoširdžių mokytojų L.Kašėtienės komplimentų. Mokiniai  lenktyvniavo nuotaikingose sporto varžybose “Darbas – tai sportas, sportas – tai sveikata”, o po pietų dalyavo edukacinėjė veikloje “Pažinkime profesijas”, kurios metu susitiko su siuvėja ir gamino žaisliukus. Šiai praktinei veiklai vadovavo mokytoja Violeta Naumovič.

 Kitą stovyklos dieną pradinukai praleido išvykoje, kurios metu aplankė Geležinkelio muziejų Vilniuje bei Energetikos ir technikos muziejų. Pastarajame vaikams buvo pravesta edukacija “Mokslas ir technika vaikams”. Kelionės metu “vabaliukai” apžiūrėjo muziejų eksponatus, daugiau išmoko apie geležinkeliečių profesijas.

Trečiadienį stovyklautojų laukė dar viena išvyka- šį kartą į Senųjų Trakų biblioteką. Po apsilnakymo vaikai vienbalsiai sutiko, kad dirbti bibliotekoje yra smagu. Būti apsuptam knygų, rekomenduoti knygas skaitytojams – naudingas ir prasmingas darbas. Na, o grįžę į mokyklą vaikai gamino skirtingų profesijų darbinius drabužius- kostiumus. Dienos veiklas vedė mokytojos Violeta Naumovič ir Irena Orlova. 

Ketvirtosios vasaros užsiėmimų dienos pradžioje kalbėjome angliškai ir ne tik kalbėjome, bet ir dainavome angliškas dainelės apie gana egzotiškas gyvūnų dresuotojų, šunelių kirpėjų, gyvosios gamtos tyrinėtojų bei gyvūnų gydytojų profesijas.  Anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė parengė edukacinį užsiėmimą pagal Britų tarybos programą „Learn English kids“, kurios metu vyresni vaikai išmoko angliškai papasakoti apie minėtas profesijas. Buvo mokomasi komandomis - vyresnieji ir labiau įgudę anglų kalbos mokovai talkino jaunesniesiems.

Likusią dienos dalį vaikus užėmė geografijos ir  muzikos mokytoja Lilija Kieras. Ji suspėjo ne tik  pravesti ekskursiją po Senųjų Trakų apylines ir jų žymiausią lankytiną vietą – vienuolyną, bet ir pašokti su mokiniais nuotaikingus ratelius bei pažaisti muzikinius žaidimus mokyklos salėje.

Na ir žinoma, kelionių niekada nebūna per daug. Todėl paskutinę vasaros stovyklos „Vabaliukai“dieną buvo suorganizuota pažintinė ekskursija į žirgyno sporto klubą. Ten vaikai sužinojo įdomių dalykų apie raitelio profesiją.

Dieną vainikavo picos kepimo pamokėlė Trakų picerijoje– vaikai su malonumu ir gamino, ir skanavo gardžias picas.

Projekto koordinatorė pradinių klasių mokytoja Lucija Kašėtienė dėkoja projekto rėmėjams – Trakų r. savivaldybei ir taip pat  pedagogams, vedusiems stovyklos veiklas, kurie nepristigo kūrybinės energijos ir padovanojo vaikams daug nuostabių stovyklos akimirkų. Apibendrinus veiklą, galima teigti, jog užsibrėžtų tikslų pavyko pasiekti. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja. Visi drauge linkime jiems gražios vasaros!

 

Straipsnio autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorė Violeta Naumovič