Vaikų vasaros stovykla ,,Vabaliukai“ Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje

Tradiciškai, prasidėjus vasaros atostogoms, Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos 1-5 klasių ir priešmokyklinės grupės  ugdytiniams. Šiemet vaikai susirinko į stovyklą „Vabaliukai” birželio 9-15 dienomis, kur jų laukė pilna įdomių užsiėmimų programa, skirta užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose.  Projektas yra tęstinis. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vaikų užimtumas vasarą organizuojamas nuo 2004 m.

Siekiant sudominti vaikus, kiekvienais metais keičiamos užsiėmimų temos. Šiais metais visa veikla buvo susieta su teatru ir kinu. Teatras – tai pasaulio pažinimo pamokos, iš kurių vaikai sužino daug naujų dalykų. Teatras vaikams  suteikia begalę gerų emocijų.

Pirmąją dieną vaikai susirinko į stovyklos atidarymą, kur jų laukė stovyklos organizatorė pradinių klasių mokytoja Lucija Kašėtienė, kuri supažindino stovyklautojus su programa bei vadovais. Kad dalyvių būrimosi vieta būtų panaši į tikrąjį teatrą, ugdytiniai su mokytoja V. Naumovič gamino įvairias kaukes, kostiumus, pasakų personažus, kuriuos po to demonstravo. Tą pačią dieną mokyklą aplankė Alytaus lėlių teatras ,,Aitvaras”. Vaikai susitiko su aktoriais, dalyvavo edukacinėje programoje, žiūrėjo spektaklį ,,Vilkas ir septyni ožiukai”.

Kitą dieną vaikai kartu su vadovais vyko į pažintinę ekskursiją į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų bei kino teatrą ,,Pasaka” Vilniuje, kur dalyvavo edukacinėje animacijos pamokėlėje, klausėsi lėlių teatro paslapčių, patys vaidino pasaką, įdėmiai žiūrėjo filmą apie kino radimosi kelią. Pilną įspūdžių dieną vainikavo pietūs vaikų pamėgtame restorane ,,Mc’Donald”.

Trečiąją stovyklos dieną užsiėmimus vedė lietuvių kalbos mokytojos E. Radulevič ir I. Stefanovič. Prisiminę skaitytų pasakų ir matytų animacinių filmų herojus, vaikai vaidino, piešė plakatus, gebėjo juos pristatyti. Galų gale padarė išvadą, kad visų pasakų ir animacinių filmų pabaiga būna laiminga. O kad vaikai per vasarą neužmirštų raidžių rašybos, mokytoja I. Stefanovič organizavo stovyklautojams dailyraščio konkursą  ,,Teatras vaikams”. Vertinimo komisija nutarė išskirti po tris I-II bei III-IV klasių dailiausiai rašančiųjų mokinių darbus, kurie vėliau buvo iškabinti mokyklos fojė.

Ketvirtoji diena – pažintinė ekskursija į Vilnių – Senamiesčio lėlių teatro užkulisiai, lėlių eksponatai, lėlių spektaklis vaikams „Geras šuo Ferdis“ – nuotaikinga istorija mažiesiems apie šunelį Ferdį.

Paskutinę – penktąją stovyklos dieną anglų kalbos mokytoja E. Rumbutė kartu su dalyviais leidosi į Disnėjaus animacinių filmų pasaulį. Vyko integraciniai žaidimai, vaidinimai. Su muzikos mokytoja L. Kieras vaikai kūrė muzikines improvizacijas įvairiais muzikos instrumentais. Buvo linksma.

Stovyklos uždarymą vainikavo vaišės bei diplomai kiekvienam dalyviui. Projekto koordinatorė pradinių klasių mokytoja Lucija Kašėtienė dėkoja projekto rėmėjams – Trakų r. savivaldybei ir pedagogams, vedusiems kūrybines veiklas ir padovanojusiems vaikams nepamirštamų akimirkų.  Apibendrinus veiklą, galima teigti, jog užsibrėžtų tikslų pavyko pasiekti. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja. Visi drauge linkime jiems gražios vasaros!


Edita Radulevič