Valstybinė šventė paminėta netradiciškai

Artėjant 97-osioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms, per Lietuvą nuvilnijo šventiniai renginiai. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje ši istorinė data paminėta vasario 12 d., prisijungiant prie Prezidentės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“.  Kasmet kūrybingai ir sumaniai paminėti valstybines šventes – didžiulis iššūkis, tačiau naujų idėjų visuomet galima atrasti.

Šiemet vyresniųjų klasių mokiniai išbandė savo žinias istorinėje viktorinoje „16 klausimų apie Vasario 16-ąją“. Kelias savaites prieš renginį mokiniai savarankiškai domėjosi ir rinko informaciją apie Lietuvos nepriklausomybės aktą, jį pasirašiusius signatarus ir kitus, su Valstybės atkūrimu susijusius faktus. XIX a. istorinis kontekstas prisimintas lietuvių kalbos ir istorijos pamokose. Tinkamai „apsiginklavę“ žiniomis mokiniai vasario 12 d. dalyvavo viktorinoje. Dar viena galimybė atgaminti turimas žinias suteikta renginio metu, išklausius trumpą istorijos mokytojos įžangą ir lietuvių kalbos mokytojos skaidrių pristatymą apie signatarus. Dėl geriausiai apie Vasario 16-ąją išmanančiųjų titulo varžėsi trys mišrios 6-10 kl. komandos. Sparčiai pildomi atsakymų lapai parodė, kad mokiniai išties atsakingai ruošėsi istorinių žinių kovai. Rezultatai apstulbino tiek mokytojus, tiek pačius dalyvius: visos komandos surinko vienodą taškų skaičių! Skelbiant nugalėtoją buvo atsižvelgta į trumpiausią atsakymų pateikimo laiką ir tiksliausiai suformuluotą atsakymą į papildomą klausimą. Nugalėtojams įteikta simbolinė dovana – saldainių rinkinys „Senasis Vilnius“.

Šventinė nuotaika mokykloje sklandė ne tik renginio dieną. Tradiciškai mokiniai drauge su dailės ir technologijų mokytoja iš anksto papuošė mokyklos langus, paskelbdami bendruomenei, kad mokykloje šventė. Palaikant idėją švęsti Vasario 16-ąją išradingai, mokyklos kieme trispalvėmis širdutėmis papuošta eglė. Dalyvavimas pilietinėje akcijoje išpildė pagrindinį tikslą – ugdyti pilietiškumą ir atsidavimą Lietuvai. „Tai mūsų visų namai, kuriuos turime branginti ir puoselėti“, – proginėje kalboje sakė Prezidentė.
 

 

Lietuvių kalbos mokytoja

Irena Stefanovič