VII-asis tarptautinis stalo teniso turnyras Senuosiuose Trakuose

20110116276.jpg

P1130042.JPG

P1130049.JPG

 

                     Sporto laimėjimai jau ne vienerius metus garsina Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinę mokyklą. Iš visų sporto šakų čia populiariausias stalo tenisas. Stalo tenisą mokykloje žaidžia ir maži, ir dideli. Ši sporto šaka, kaip, beje, ir daugelis kitų, yra sugalvota Anglijoje. Dėl garso, kurį sukelia celiuloidinis kamuoliukas, atšokdamas nuo stalo, šis žaidimas buvo pavadintas „ping - pong“, bet toks pavadinimas buvo užpatentuotas JAV, todėl europiečiai šią sporto šaką pavadino stalo tenisu. Stalo tenisas apima individualias ir komandines rungtis. Atsižvelgiant į lytį, stalo tenisas žaidžiamas individualiai, poromis ir mišriomis poromis. Nuo 1988 m. stalo tenisas įtrauktas į Olimpinių žaidynių programą.

Tik iš pirmo žvilgsnio šis žaidimas gali pasirodyti nereikalaujantis daug jėgų ir proto. Tačiau žaidžiantieji stalo tenisą žino, kad norint gerai atmušti kamuoliuką, reikia turėti išlavintą gebėjimą stebėti greitus varžovo judesius, išmanyti tam tikrų žaidimo gudrybių, pavyzdžiui, kad veiksmingiausi - „kirsti“ arba „sukti“ padavimai. Žaidimo tikslas - smūgiuoti kamuoliuką į varžovo stalo pusę taip, kad jis negalėtų jo atmušti. Žaidimas intensyvėja, po smūgio kamuoliuko greitis siekia 170 - 200 km/val. Vidutiniškai kas sekundė - smūgis, kas 3-10 sek. - taškas, - toks yra šiuolaikinis meistriškas žaidimas. Mokyklos direktorius ir treneris Romuald Gžybovski sako, kad vertina tokį sportą, kuris skatina mąstymą.

                      Mokykloje kasmet vyksta tarptautinis stalo teniso turnyras, į kurį atvažiuoja dalyvių iš visos Lietuvos ir Lenkijos, teisėjauja tarptautinės kategorijos teisėjai – A. Čepaitis ir R. Franckaitis.

                       2010 m. gruodžio 10-11 d. organizuotas jau VII-asis stalo teniso turnyras „Senieji Trakai – 2010“. Šiais metais jis vyko trimis etapais. Pirmasis  - gruodžio 10 d., kuriame žaidėjai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: jaunuoliai, gimę 1996-1997 m., 1998-1999 m., 2000 m. ir jaunesni. Antrasis etapas – tai individualios vyrų ir moterų varžybos, vykusios gruodžio 19 d. Šių metų sausio 16 d. įvyko trečiasis – komandinis -  turnyro etapas. Jame dalyvavo 6 komandos: 3 iš Senųjų Trakų, 1 – iš Elektrėnų, 1 – iš Vilniaus, 1 – iš Šalčininkų.

                      Turnyro reikšmę ir „svorį“ rodo didžiulis susidomėjimas juo ir vis didėjantis dalyvių skaičius. Kiekvienam rimtam stalo tenisininkui svarbu dalyvauti Senųjų Trakų turnyre, o patiems Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniams stalo tenisas tapo gyvenimo būdu. Ypač perspektyvus 7 kl. mokinys Evald Grinevič, kuris visada patenka į finalą ir kovoja su stipriausiais Lietuvos žaidėjais. Sekasi ir kitiems mokiniams: Trakų r. bendrojo lavinimo „Olimpinio festivalio“ stalo teniso varžybose berniukų ir mergaičių komandos užėmė I-ąją vietą. Stalo teniso populiarumą ir aukštą lygį rodo ir tai, kad Lietuvos čempionate dalyvauja 3 vyrų komandos ir 1 moterų komanda iš Senųjų Trakų. Viena komanda jau pateko į IV lygą ir žais dėl išėjimo į III lygą.

 

Irena Stefanovič