XII tarptautinis stalo teniso turnyras Senuosiuose Trakuose

Gruodžio 5 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyko XII tarptautinis stalo teniso turnyras. Dėl geriausiųjų tenisininkų titulo varžėsi vaikai ir jaunuoliai nuo 9 iki 16 metų.

Kasmet gruodžio mėnesį Senuosiuose Trakuose organizuojamas turnyras yra graži Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos tradicija. Turnyro sumanytojas ir iniciatorius – stalo teniso treneris ir mokyklos direktorius Romuald Gžybovski. Šiais metais turnyre dalyvavo 60  stalo tenisininkų iš Alytaus, Vilniaus, Šalčininkų, Eišiškių, Zujūnų, Senųjų Trakų, taip pat atvyko dvi komandos iš Lenkijos (iš Augustavo ir Senojo Folvarko), buvo vienas dalyvis iš Paluknio (Trakų rajonas). Sportininkai rungėsi skirtingose amžiaus kategorijose (gimusieji 1999-2014) ir mergaičių bei berniukų grupėse.   

XII tarptautinis stalo teniso turnyro atidarymas prasidėjo pramoginių šokių kolektyvo „Gija” (vadovė Loreta Januškienė) pasirodymu. Šiame kolektyve šokantys mokyklos mokiniai yra ir turnyro dalyviai.

Iškilmingo turnyro atidarymo vedėja Galina Grinevič, jauniausios vaikų grupės trenerė ir priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja metodininkė, sveikindama susirinkusias komandas pabrėžė, kad stalo tenisas yra sporto šaka, lavinanti tiek fizinį, tiek emocinį vaiko vystymąsi. Senųjų Trakų turnyruose visada vyrauja šilta šeimyninė atmosfera, dauguma dalyvių pažįstami  ne vienerius metus, tad turnyras labiau primena senų pažįstamų susitikimą nei konkuravimą sporto rugtynėse.

Pasak turnyro organizatoriaus Romualdo Gžybovskio, rungtynės organizuojamos taip, kad kiekvienam sportininkui būtų suteikta galimybė sužaisti kuo daugiau kartų. Rungtyniavimas su stipresniu, patyrusiu varžovu yra labai svarbus elementas kiekvieno jauno sportininko gyvenime. O ir pats dalyvavimas turnyre taip pat yra reikšminga patirtis tobulinant meistriškumą. Stalo tenisas lavina gebėjimą prisitaikyti prie besikeičiančių ir nenumatytų situacijų, o tai lemia, kad ir vėliau, jau suaugęs, žmogus taip pat puikiai susidoroja su kliūtimis. Rungtyniavimas, vikrumas, fizinė apkrova per stalo teniso treniruotes reikalauja didelio psichologinio pasirengimo ir moko vaikus bei jaunuolius įveikti stresą.

Daugelį metų Senųjų Trakų turnyre dalyvauja vaikų komanda iš Senojo Folvarko. Šiais metais drauge atvyko ir mokyklos direktorė Božena Omiljanovič. Kreipdamasi į jaunuosius sportininkus po taurių ir medalių įteikimo ceremonijos, direktorė pabrėžė tokių renginių organizavimo svarbą. Anot jos, sportas jungia žmones, o tai šiuolaikiniame pasaulyje, pilname atskirties, yra ypač vertinga. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio mokykla pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Senojo Folvarko mokykla, ir šių mokyklų mokiniai bei mokytojai yra įgyvendinę ne vieną sėkmingą sporto projektą. Komanda iš Augustavo, vadovaujama Valdemaro Boriso, į turnyrą atvyko pirmąkart, tačiau treneris įsitikinęs, kad užmegztas bendradarbiavimas tęsis.

Šiais metais ypač gerai pasirodė Senųjų Trakų komanda. 8 klasės mokinė Evelina Grynevič užėmė I vietą jaunuolių, gimusių 2002-2003 m. grupėje, dešimtokė Aleksandra Parangovska laimėjo II vietą jaunuolių, gimusių 1999-2001 m. grupėje, 7 klasės mokinys Kamil Milevski jaunuolių, gimusių 2002-2003 m. grupėje, užėmė II vietą, o septintokas Patrikas Laurukaitis užėmė III vietą. Šių  metų turnyras vyko įgyvendinant projektą, finansuojamą Trakų rajono savivaldybės lėšomis, skirtomis sporto projektinei veiklai. Pasak projekto vadovės Galinos Grinevič, finansavimas suteikė galimybę organizuoti daugiau išvykų į draugiškas rungtynes, dalyvauti rungtynių cikle Vilniuje.  

Tradiciškai daugelį metų turnyre teisėjauja Arvydas Litvinas ir Gediminas Navaitis. Šių metų turnyro rėmėjai -  Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla, įgyvendinanti sporto projektą „Stalo tenisas - sportas, sveikata, bendravimas“, ir Trakų kūno kultūros ir sporto centras.

Organizatorių ir dalyvių nuomone, stalo tenisą gali žaisti kiekvienas. Tai yra sporto šaka, jungianti žmones. Stalo tenisas yra puikus būdas suburti vaikus.
Pasaulinio lygio neurofiziologai vieningai tvirtina, kad stalo tenisas lavina taisyklingą laikyseną ir protinius gebėjimus, tad galbūt tie, kurie dar neapsisprendė, pasirinks būtent šią sporto šaką?!

 

Alina Sobolevska