Žemės diena

Žemele, motinėle,
Kas aš būčiau be tavo žolelės?
Be melodijos margo paukštelio
Be tavęs ir manęs nebebūtų.
Į tave pasėjome grūdą:
Gėrio, meilės, vilties ir tiesos

 Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena. Ši diena Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai, kadangi ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20–21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Tai ne tik šventė, bet ir galimybė pasikalbėti apie savo namus – Žemės planetą, pamąstyti, ar vyksta dialogas tarp Žemės ir žmonijos.

               Mūsų mokykla kovo 20 dieną taip pat minėjo Žemės dieną. 5-7 klasių mokiniai, paraginti geografijos vyr. mokytojos Lilijos Kieras, susirinko į viktoriną, kurios svarbiausi tikslai buvo mokyti ugdytinius dirbti komandoje, pasitikint vienas kitu, lavinti greitą reakciją bei skatinti domėjimąsi gamta, jos reiškiniais, aplinkos problemų sprendimo būdais. Mokiniai buvo suskirstyti į 4 komandas, kurių gretose buvo kiekvienos klasės atstovai. Prieš viktoriną geografijos mokytoja tarė jautrų įžangos žodį, vėliau pademonstravo neilgą filmą apie žemę. Žemės dienai mokytoja parengė įdomių klausimų  apie valstybių atributiką, sostines, salas, pusiasalius, jūras, vandenynus.  Paskelbus klausimą ugdytiniai kuo greičiau turėjo į jį atsakyti. Labai džiugu, kad mokiniai gana greitai ir teisingai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Aišku, buvo ir abejojančių atsakymų teisingumu, bet tokių buvo mažuma. Ugdytinių atsakymus vertino matematikos vyr. mokytoja Renata Šuscickaja.

           Geografijos mokytoja džiaugėsi mokinių žiniomis. Visų komandų nariai buvo apdovanoti prizais ir saldžiosiomis dovanėlėmis. Apibendrindama viktoriną mokytoja akcentavo, kad labai graži ta mūsų Žemė, bet ar švari? Tai jau kiekvieno mūsų sąžinės balsas, atsakomybė už savo veiksmus ir suvokimas, kad net mažas saldainių popieriukas, numestas ant žemės, gali pakeisti visą pasaulį. Taigi Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną.

Jaunieji žurnalistai