Jau tapo tradicija kiekvienais metais mokykloje paminėti Tarptautinę Žemės dieną – pasitikti astronominį pavasarį. Todėl vyresniųjų, ir žemesniųjų klasių mokiniai savo darbuose akcentavo meilę Žemei – juk kiekvienas yra atsakingas už savo planetos likimą, aplinkos puoselėjimą ir saugojimą.

Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinė grupė, bendradarbiaudama su kitų grupių kolegomis, organizavo įvairių veiklų: mokiniai piešė piešinius ir plakatus, rašė ir iliustravo rašinius apie Žemę, žiūrėjo filmus apie gamtą ir jos išteklius. „Žemė – žmonių planeta“, – kadaise rašė Antuanas de Sent-Egziuperi. Netylančios kalbos apie globalinį klimato atšilimą, nekontroliuojamą rūšių išnykimą, milžinišką korporacijų įtaką mažoms bendruomenėms verčia koreguoti prancūzų rašytojo žodžius: „Žemė – visų planeta“. Būtent tai ir siekė atspindėti kovo 20 dieną pristatytas Žaliosios kino programos filmas „Žemė”, į kurio peržiūrą 5-10 klasių mokinius pakvietė Žemės dienos renginių iniciatorė neformalaus švietimo būrelio ,,Įdomioji chemija“ vadovė Vida Kasperavičiūtė.

          Kovo 27 dieną chemijos mokytoja visus pakvietė į Aukštadvario regioninio parko kultūrologės Ritos Balsevičiūtės paskaitą apie pavasario lygiadienį, kuris prasidėjo kovo 20 dieną. Kaip sufleruoja lygiadienio pavadinimas, nuo šios dienos dienos ir nakties trukmė suvienodėja ir iki rudens lygiadienio, kuris įvyks rugsėjo 22 dieną, šiaurės pusrutulyje diena bus ilgesnė už naktį.  Kultūrologė kalbėjo apie mūsų planetai iškilusius pavojus, apie tai, kad būtina kreipti dėmesį į visuomenės darnaus vystymosi būtinybę ir svarbą. Jei mūsų veikla žydinčioje planetoje bus nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas, tai Žemei iškils realus išnykimo pavojus.    

Dėkojame visiems dalyviams, kurie neliko abejingi mūsų Žemei ir joje gyvenantiems! Tikimės, kad gamtos mokslų mokytojų paskatinti mokiniai susimąstė apie gamtos saugojimą.

Vida Kasperavičiūtė,

chemijos vyr. mokytoja