Bir 27, 2023 | Be kategorijos
2023 m. birželio 15 – 21 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla 1-4 klasių mokyklos mokiniams.
Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti vaikams patrauklią, turiningą, aktyvią ir prasmingą veiklą vasaros stovyklos „Vabaliukai“ metu, kuri skatintų vaikų kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą, plėtotų gebėjimus ir polinkius, ugdytų asmenines, mokymosį ir socialines kompetencijas.
Stovyklos veiklose dalyvavo 20 ugdytinių, iš jų – 1 iš socialiai remtinų šeimų. Vasaros stovyklos dalyviai ne tik dalyvavo įdomioje stovyklos programoje mokyklos aplinkoje, bet ir vyko į edukacines ekskursijas.
Pirmiausiai mokiniai buvo supažindinti su instruktažu, saugiu elgesiu veiklos metu ir per pertraukas.
Pirmąją stovyklos dieną mokytojos surengė įdomią edukacinę veiklą. Stovyklos atidarymo metu vaikai susipažino su stovyklos planu, skambant nuotaikingai muzikai sukūrė stovyklos meninę iškabą. O po sočių pietų iškeliavo į smagią Angelais bei Užutrakio dvaro kvapais gyvą išvyką.
Antrąją stovyklos dieną vaikai turėjo viešnią iš Rudaminos meno mokyklos – metodininkę Ivoną Dakinevič, kuri vedė vaikams kūrybines dirbtuves „Vasarą pasitinkant”. Vaikus lydėjo romantiška nuotaika ir šiltos emocijos. Vėliau Trakų viešojoje bibliotekoje stovyklautojai gamino taškuotas mandalas. Dieną vainikavo pratimai koordinacijai bei taisyklingai laikysenai lavinti.
Trečioji stovyklos diena. Po intensyvios mankštos vaikai vyko į orientacinę edukaciją Penkininkų kaime. Stovyklautojai tyrinėjo bei pažino jaunystės ir sveikatos uogomis vadinamas šilauoges ir kitus ūkio augalus bei aplinką. Taip pat keliavo basų kojų taku pažindami šilauogių atsiradimo ir auginimo istoriją, žaidė interaktyvų žaidimą apie gamtos pažinimą.
Ketvirtą dieną stovyklos dalyviai, išradingų mokytojų Renatos bei Dianos dėka, turėjo kūrybingą STEAM veiklą. Vėliau, nepaisant karštos dienos, vaikai fantaziją pavertė realybe ir vyko į Trakų Vokės dvaro sodybą, kur jų laukė edukacinė kelionė „Atgimstančio parko takais”. Vaikai į mokyklą grįžo kupini atradimų džiaugsmo.
Penktoji diena. Ši diena buvo paskutinioji mūsų mažiesiems stovyklautojams. Tad tą dieną vaikai turėjo nuotaikingą išvyką į Trakus, kuri prasidėjo kelione traukiniu. Vėliau, prisiminę Trakų istoriją, vaikai iškeliavo link didingos Trakų salos pilies. Grįžtant vaikų laukė sotūs ir šilti pietūs gamtos apsuptyje. Stovyklos dalyviai nuostabiai praleido dieną. Paskutinę stovyklos dieną tvyrojo teigiamos emocijos ir nuoširdus vaikų juokas!
Vaikai dalyvaudami šioje stovykloje atitrūko nuo kompiuterių ir telefonų. Atlikdami aktyvias veiklas stovyklautojai tapo sveikesni. Dalyviai išmoko geriau bendradarbiauti su kitais vaikais. Atlikdami įvairias užduotis ar naujas veiklas vaikai pradėjo labiau pasitikėti savimi ir tapo drąsesni. Išbandydami įvairius komandinius iššūkius dalyviai patyrė nepakartojamus nuotykius ir akimirkas, kurie įsimins visam gyvenimui. Stovyklautojai įgijo reikalingų socialinių įgūdžių, kurie pravers ateityje.
Bir 26, 2023 | Be kategorijos
Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla nuo 2017 metų bendradarbiauja su Visagino ,,Gerosios vilties“ ir Kauno VDU „Atžalyno” progimnazijomis. Pirmaisiais metais buvo organizuojami bendri renginiai ir susitikimai kiekvienoje įstaigoje. Nuo 2020 m. vaikai kasmet dalyvauja vasaros poilsio stovyklose.
2023 m. birželio 12-16 dienomis trijų minėtų švietimo įstaigų moksleiviai vėl susitiko turiningoje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Etno mozaika“, kuri vyko sporto ir poilsio centre ,,Ievalaukis“ Ignalinos rajone.
Stovyklą, finansuojamą Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, dalyvaujančių mokyklų ir mokinių tėvų, organizavo Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija, įgyvendindama kultūros projektą, skatinantį tautinių mažumų kultūrų plėtotę. Jaunaisiais Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos stovyklautojais rūpinosi mokytojos Lilija Kieras ir Elvyra Lavrukaitienė.
Kiekviena diena stovykloje vaikams buvo kupina įspūdžių, nes skirtingomis dienomis organizuota vis kita veikla. Atvykus ir įsikūrus gražioje sodyboje gamtos apsuptyje, visi laukė susitikimo su naujais draugais. Vakare vyko iškilmingas stovyklos atidarymas ir vakaronė su dainomis, šokiais, tautiniais rateliais.
Antrą dieną stovyklautojai vyko į Nalšios muziejų Švenčionyse, kur apžiūrėjo XVIII – XIV a. eksponatus. Taip pat aplankė ir įkopė į įspūdingo grožio ir aukščio Kačėniškės piliakalnį. Sugrįžus į sodybą, vaikų laukė pažintis su lietuvių liaudies instrumentais, lietuvių liaudies ratelių mokymasis, judrieji žaidimai ir linksmosios maudynės Dringio ežere.
Trečią dieną buvo labai daug įdomios, kūrybinės veiklos. Visagino grupės vadovai mokė vaikus tapyti. Senųjų Trakų mokytojos – pagaminti knygų skirtukus, naudojant pievose augančius augalus bei akmenukus. Kauno grupės vadovės visus stovyklautojus supažindino su muzikavimo tradicijomis, skudučiais, kuriuos išmoko pasigaminti iš augalo, vadinamo Lietuvos „bambuku“ (pelėvirkštis). Vakare vaikai išbandė savo jėgas žaisdami futbolą ir kvadratą. Labiausiai visiems patiko kvadrato kova tarp mokinių ir mokytojų, kuri baigėsi vaikų pergale.
Ketvirtą dieną buvo organizuota edukacinė išvyka į Reškutėnų tradicinių amatų centrą, kuriame stovyklautojai kepė bandeles ir vėlė kvapnią muilo kempinėlę. Po edukacijų visi ėjo Sirvetos regioninio parko pažintiniu mitologiniu taku. Vakare vyko stovyklos uždarymas, kuriame visi draugiškai šoko, dainavo, bendravo…, bet kiekviena pradžia turi savo pabaigą, todėl stovyklautojams teko ruoštis grįžti namo.
Stovyklai pasibaigus, vaikų veiduose atsispindėjo džiaugsmas ir liūdesys, kad jau turi grįžti namo. Visi klausė: ,,Ar dar bus panašių stovyklų?“.
Džiaugiamės, kad stovyklos veiklos paskatino vaikų fizinį aktyvumą, kūrybingumą ir komunikavimo kompetencijas, suteikė daug teigiamų emocijų ir paliko neišdildomų įspūdžių.
Elvyra Lavrukaitienė,
Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio
pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
stovyklos koordinatorė
nuotr. autorės
Bir 9, 2023 | Be kategorijos
7 czerwca w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbył się finał XXIV Festiwalu Polskiej Piosenki Dzieci i Młodzieży Szkolnej na Litwie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”.
Udział w finale wzięli również nasi uczniowie Sabina Lavrukaitytė (2 klasa) i Ernest Palewicz (3 klasa), którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę.
Gratulujemy Ernestowi Palewiczowi, który w swojej kategorii zdobył I MIEJSCE.
Za przygotowanie uczniów dziękujemy p. Lilii Kieras.
Niezmiernie się cieszymy, że mamy wspaniałych i zdolnych uczniów, którzy godnie reprezentują naszą szkołę.
Życzymy dalszych sukcesów i nowych osiągnięć!
Bir 9, 2023 | Be kategorijos
Penktokės Milana, Damjana ir Sonata dalyvavo respublikiniame rašinių konkurse „Mano mama – vienintelė tokia‟, skirtame Motinos dienai. Kiekviena mergaitė pateikė skirtingą istoriją. Šis konkursas buvo sėkmingas MILANAI ir DAMJANAI. MILANA užėmė I-ĄJĄ VIETĄ ir laimėjo PAGRINDINĮ PRIZĄ, o Damjana – II-ĄJĄ VIETĄ!
Pirmoji savo istorija pasidalino Milana. Ji papasakojo apie ypatingą mamą Rają, visada siekiančią tikslo, apie kasdieninius jos rūpesčius visais šeimos nariais. Milanos mama dirba grožio srityje, todėl ji tokia žavinga bei stilinga. Šiltas ryšys sieja mergaitę su mama, kuri stengiasi dėl savo dukrų, nes nori, kad jos dalyvautų įvairiuose neformaliojo ugdymo būreliuose, keliautų ir grožėtųsi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių gamta bei architektūra. Tiek Milana, tiek jos vyresnioji sesuo Karolina labai myli savo mamą, jai padeda, rūpinasi, kai ji atgula į ligos patalą. Mergaitės nuo vaikystės yra savarankiškos, atsakingos, puikiai mokosi, gerai išauklėtos. Ir visa tai yra didelis jų mamos Rajos nuopelnas.
Puikų darbą apie savo mamą Zofiją parašė ir Sonata. Nelengva buvo mergaitės mamos vaikystė, paauglystė, jaunystė. Sonatos mamą užaugino krikšto mama. Nepaisant sunkios vaikystės p. Zofija ryžosi susilaukti net 6 vaikų. Šeimoje Sonata pati mažiausia – pagrandukė, visų mylima, lepinama. Nepaisant visų sunkumų, kuriuos teko patirti Sonatos mamai, ji visus vaikus puikiai išauklėjo, jie užaugo gerais žmonėmis. Darbe Sonata prisimena atvejį, kai jos mama visą savaitę gulėjo ligoninėje. Namai tuomet buvo pilni liūdesio, ramybės. Kiekvieną dieną mama sulaukdavo lankytojų – šeimos narių, kurie ją palepindavo įvairiais skanėstais, begaliniu dėmesiu. Sonatos darbas taip pat palietė skaitytojų ir vertinimo komisijos narių širdis.
Damjana darbą skyrė savo antrajai mamai – močiutei. Pakvietusi mergaitę dalyvauti kūrybinių darbų konkurse laikiausi susitarimų: ar galėtų rašyti, kiek galėtų ir ar apskritai galėtų. Kai sulaukiau Damjanos sutikimo, prasidėjo nelengvas kelias. Ne iš karto mergaitė nusikėlė į praeitį. Ji buvo linkusi rašyti apie dabartį. Atsargiai pasiūliau raktinių sakinių, kuriuos paprašiau išplėsti. Laikui bėgant ledai pajudėjo – Damjana grįžo į tą sunkų visiems laikotarpį, kai netikėta mamos netektis visų gyvenimus apvertė aukštyn kojomis. Sunku buvo visiems, bet gyventi toliau reikėjo. Surėmę pečius visi laikėsi vienas kito.
Džiugu, kad mokiniai nori dalyvauti įvairiuose konkursuose, kad stengiasi. Šiuo metu labai aktyviai jie dalyvauja konkurse „Mano augintinis‟. Dar kartą galima patvirtinti teiginį, kad auga graži, šviesi, aktyvi karta. Labai džiaugiuosi, kad Milana ir jos mama bei Damjana su močiute galės pasimėgauti atsiveriančomis laimėtų prizų galimybėmis. Gero ir produktyvaus Jums poilsio!
Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Bir 9, 2023 | Be kategorijos
„BUVOME, ESAME IR BŪSIME“
Birželio 2 dieną mūsų mokykla dalyvavo organizuojamoje Trakų miesto šventės švietimo įstaigų mugėje, Vytauto Didžiojo kranto laisvalaikio erdvėje. Mokykla pristatė savo palapinę, papuoštą akimirkomis iš įvairių mokyklos renginių, švenčių, stovyklų, išvykų, varžybų. Didžiavosi laimėtomis taurėmis, medaliais bei savo parašytomis ir išleistomis knygelėmis. Kūrybingi pedagogai oragnizavo viktoriną apie Trakų miestą. Scenoje priešais Trakų pilį pasirodė ir mūsų mokyklos dainų ir šokių ansamblis „Tęcza” („Vaivorykštė”), kurio vadovė – muzikos mokytoja L.Kieras. Ansamblis džiugino lenkų liaudies dainomis ir šokiais.
https://fb.watch/l2BzOFqWlF/
https://fb.watch/l2BAq-Cx1y/
https://fb.watch/l2BB1c_dC5/