Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla nuo 2017 metų  bendradarbiauja su Visagino ,,Gerosios vilties“ ir Kauno VDU „Atžalyno” progimnazijomis. Pirmaisiais metais buvo organizuojami bendri renginiai ir susitikimai  kiekvienoje įstaigoje. Nuo 2020 m. vaikai kasmet dalyvauja vasaros poilsio stovyklose.

2023 m. birželio 12-16  dienomis  trijų minėtų švietimo įstaigų moksleiviai vėl susitiko turiningoje vaikų vasaros poilsio stovykloje ,,Etno mozaika“, kuri vyko sporto ir poilsio centre ,,Ievalaukis“ Ignalinos rajone.

Stovyklą, finansuojamą Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, dalyvaujančių mokyklų ir  mokinių tėvų, organizavo Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazija, įgyvendindama kultūros projektą, skatinantį tautinių mažumų kultūrų plėtotę.  Jaunaisiais Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos stovyklautojais rūpinosi mokytojos Lilija Kieras ir Elvyra Lavrukaitienė.

Kiekviena diena stovykloje vaikams buvo kupina įspūdžių, nes skirtingomis dienomis organizuota vis kita veikla. Atvykus ir įsikūrus gražioje sodyboje gamtos apsuptyje, visi laukė susitikimo su naujais draugais. Vakare vyko iškilmingas stovyklos atidarymas ir vakaronė su dainomis, šokiais, tautiniais rateliais.

Antrą dieną stovyklautojai vyko į Nalšios muziejų Švenčionyse, kur apžiūrėjo XVIII – XIV a. eksponatus. Taip pat aplankė ir įkopė į įspūdingo grožio ir aukščio Kačėniškės piliakalnį. Sugrįžus į sodybą, vaikų laukė pažintis su lietuvių liaudies instrumentais, lietuvių liaudies ratelių mokymasis, judrieji žaidimai ir linksmosios maudynės Dringio ežere.

Trečią dieną buvo labai daug įdomios, kūrybinės veiklos. Visagino grupės vadovai mokė vaikus tapyti. Senųjų Trakų mokytojos – pagaminti knygų skirtukus, naudojant pievose augančius augalus bei akmenukus.  Kauno grupės vadovės visus stovyklautojus supažindino su muzikavimo tradicijomis, skudučiais, kuriuos išmoko pasigaminti iš augalo, vadinamo Lietuvos „bambuku“ (pelėvirkštis). Vakare vaikai išbandė savo jėgas žaisdami futbolą ir kvadratą.  Labiausiai visiems patiko kvadrato kova tarp mokinių ir mokytojų, kuri baigėsi vaikų pergale.

Ketvirtą dieną buvo organizuota edukacinė išvyka į Reškutėnų tradicinių amatų centrą, kuriame stovyklautojai kepė bandeles ir vėlė kvapnią muilo kempinėlę. Po edukacijų visi ėjo Sirvetos regioninio parko pažintiniu mitologiniu taku. Vakare vyko stovyklos uždarymas, kuriame visi draugiškai šoko, dainavo, bendravo…, bet kiekviena pradžia turi savo pabaigą, todėl stovyklautojams teko ruoštis grįžti namo.

Stovyklai pasibaigus, vaikų veiduose atsispindėjo džiaugsmas ir liūdesys, kad jau turi grįžti namo. Visi klausė: ,,Ar dar bus panašių stovyklų?“.

Džiaugiamės, kad stovyklos veiklos paskatino vaikų fizinį aktyvumą, kūrybingumą ir komunikavimo kompetencijas, suteikė daug teigiamų emocijų ir paliko neišdildomų įspūdžių.

 

Elvyra Lavrukaitienė,

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio

pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui,

stovyklos koordinatorė

 

nuotr. autorės