Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla – pažangi mokymo įstaiga, kurioje dirba novatoriški, šiuolaikines mokymo metodikas įvaldę pedagogai. Tarptautiniuose projektuose mokykla dalyvauja jau nuo 2007 metų. 2007-2009 metais įgyvendino daugiašalį Comenius partnerystės projektą sveikos gyvensenos tema su Olandija, Bulgarija ir Prancūzija (Bretane). 2011 m. mokyklos mokiniai dalyvavo Mokymosi visą gyvenimą programos „Judrus jaunimas“ jaunimo mainų projekte „Žiniasklaida ir mūsų visuomenė“ su Airijos partneriais. 2011-2013 m. m. vienu metu įgyvendinti net du tarptautiniai projektai: daugiašalis projektas „Prisijunk prie mūsų ekoeuropos, džiaukis mūsų šalimi“ su Ispanija, Kipru, Rumunija, Graikija, Italija ir Turkija (koordinatorė lietuvių kalbos mokytoja Irena Stefanovič) ir dvišalis projektas „Kultūrinis tiltas tarp Nevsehir ir Trakų“ su Turkija (koordinatorė anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė).

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla – Europos projektų kokybės apdovanojimų laureatė. 2013 m. Švietimo mainų paramos fondo organizuojame respublikiniame Kokybės konkurso apdovanojimų renginyje mokykla įvertinta už kokybiškiausiai įgyvendintus Comenius partnerystės projektus 2011-2013 metais. Mokyklai įteikta Kokybės konkurso statulėlė ir padėkos raštas. Iš 300 Comenius partnerystės projektų dalyvių Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla išrinkta kaip sėkmingiausios ir geriausios patirties pavyzdys Lietuvoje.

2015-2016 metais Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje įgyvendintas Europos Komisijos finansuotas programos Erasmus+ projektas „Šiuolaikinis Europos mokytojas ir pažangus ugdymas su IKT” (projekto numeris 2015-1-LT01-KA101-013200), skirtas pedagogų kvalifikacijos tobulinimui. Projektą koordinavo mokyklos anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė. Pagrindinis projekto tikslas – pedagogų kvalifikacijos kėlimas informacinių komunikacinių technologijų panaudojimo srityje. Mokyklos mokytojai kėlė profesinę kvalifikaciją IT kursuose Maltoje, Kipre ir Jungtinėje Karalystėje drauge su kolegomis iš kitų Europos šalių.