Mūsų mokyklos istorija siekia XVIII amžių, kai prie vienuolyno Senuosiuose Trakuose veikė parapinė mokykla.

1915 metais buvo įsteigta pradinė mokykla. Tai buvo medinis pastatas, kurio vienoje patalpoje mokėsi visos keturios klasės.

Pirmasis mokyklos direktorius – Antoni Pavlovič (1950-1952 m.). Po jo laikinai direktoriaus pareigas ėjo Stanislava Trusevič, vėliau dvejus metus – Stanislav Kodis.

Iki 1956 metų mokykla buvo už geležinkelio pervažos, dabartinės Senųjų Trakų seniūnijos pastate, o seniūnija buvo įsikūrusi dabartinės mokyklos adresu.

1956 metais direktoriumi tapo Marian Adamovič. Vadovo veiklos prioritetas – mokyklos erdvių didinimas. Tam labai tiko dabartinės mokyklos teritorija, todėl iš ankštų seniūnijos patalpų mokykla buvo perkelta į dabar turimas patalpas. Mariano Adamovičiaus dėka 1964 metais pastatytas vieno aukšto mūrinis mokyklos priestatas, kuriame šiuo metu įsikūręs pradinių klasių korpusas. 1971 metais išaugo dar vienas dviejų aukštų mūrinis pastatas, kuriame savo veiklą pradėjo administracija, taip pat čia vyko pamokos vyresniųjų klasių mokiniams. 1964-1971 metais prie mokyklos buvo įrengtas stadionas – vienas geriausių ir  moderniausių tuo metu respublikoje.

Iš pradžių mokykla buvo septynmetė, aštuonmetė, vėliau – devynmetė, o 1999 metais buvo suteiktas pagrindinės mokyklos statusas.

Nuo 2001 metų direktoriaus pareigas eina Romuald Gžybovski, kuris ėmė sparčiai modernizuoti mokyklą. 2003 m. išaugo dar vienas priestatas su sporto sale. 2006 m. mokykla dalyvavo Mokyklų tobulinimo programoje (MTP). Buvo gauta 28 000 Lt (apie 8 tūkst. eurų) mokymo priemonių atnaujinimui, o mokytojai įgijo naujų žinių ir pasisėmė pažangių idėjų. Nuo 2006 m. mokyklos renovacija įgavo pagreitį. 2015 metais medinio pastato patalpos po renovacijos skirtos priešmokyklinei ugdymo grupei.

2016 m. mokykla visiškai atnaujinta tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Iš dalies atnaujintas  sporto aikštynas, trūksta tik bėgimo takų, rankinio žaidimo aikštelės.

2011 metais mokyklai suteiktas žymaus profesoriaus Andžejaus Stelmachovskio vardas. Tai buvo žymus lenkų visuomenės veikėjas: teisininkas, politikas, pirmasis Lenkijos Senato maršalka 1989-1991 m.﴿, Švietimo ministras, Lenkijos Respublikos Prezidento L. Kačinskio patarėjas. Nuo 1990 m. iki 2008 m. ėjo draugijos „Wspólnota Polska“ pirmininko pareigas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, A. Stelmachovskis ėmė remti tautiečius, rūpinosi Vilnijos ūkio vystymu, švietimu. Vadovaudamas draugijai „Wspólnota Polska“, daug nuveikė švietimo srityje.

Profesoriaus veiklos rezultatas yra daugelio lenkiškų mokyklų modernizacija. Vien Trakų rajono mokykloms jo vadovaujama draugija „Wspólnota Polska“ skyrė apie 7 mln. litų (apie 2 mln. eurų).  Draugijos lėšomis pradėta ir mokyklos priestato, kuriame įrengta moderni sporto salė, keli kabinetai, biblioteka, statyba. Ypač mokiniai džiaugiasi sporto sale, nes pastebimai pagyvėjo sportinis mokyklos gyvenimas, beveik visi mokiniai tapo aktyvaus laiko praleidimo aistruoliais. Per kelerius metus mūsų mokykla tapo garsi ir Lietuvos, ir Lenkijos sporto pasaulyje: profesionalioje lygoje žaidžia jaunieji tenisininkai, taip pat populiarus tinklinis ir  krepšinis.