2023 m. birželio 15 – 21 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla 1-4 klasių mokyklos mokiniams.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti vaikams patrauklią, turiningą, aktyvią ir prasmingą veiklą vasaros stovyklos „Vabaliukai“ metu, kuri skatintų vaikų kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą, plėtotų gebėjimus ir polinkius, ugdytų asmenines, mokymosį ir socialines kompetencijas.

Stovyklos veiklose dalyvavo 20 ugdytinių, iš jų – 1 iš socialiai remtinų šeimų. Vasaros stovyklos dalyviai ne tik dalyvavo įdomioje stovyklos programoje mokyklos aplinkoje, bet ir vyko  į edukacines ekskursijas.

Pirmiausiai mokiniai buvo supažindinti su instruktažu, saugiu elgesiu veiklos metu ir per pertraukas.

Pirmąją  stovyklos dieną mokytojos surengė įdomią edukacinę veiklą. Stovyklos atidarymo metu vaikai susipažino su stovyklos planu, skambant nuotaikingai muzikai sukūrė stovyklos meninę iškabą. O po sočių pietų iškeliavo į smagią Angelais bei Užutrakio dvaro kvapais gyvą išvyką.

            Antrąją stovyklos dieną vaikai turėjo viešnią iš Rudaminos meno mokyklos – metodininkę Ivoną Dakinevič, kuri vedė vaikams kūrybines dirbtuves „Vasarą pasitinkant”. Vaikus lydėjo romantiška nuotaika ir šiltos emocijos. Vėliau Trakų viešojoje bibliotekoje stovyklautojai gamino taškuotas mandalas. Dieną vainikavo pratimai koordinacijai bei taisyklingai laikysenai lavinti.

             Trečioji stovyklos diena. Po intensyvios mankštos vaikai vyko į orientacinę edukaciją Penkininkų kaime. Stovyklautojai tyrinėjo bei pažino jaunystės ir sveikatos uogomis vadinamas šilauoges ir kitus ūkio augalus bei aplinką. Taip pat keliavo basų kojų taku pažindami šilauogių atsiradimo ir auginimo istoriją, žaidė interaktyvų žaidimą apie gamtos pažinimą.

  Ketvirtą dieną stovyklos dalyviai, išradingų mokytojų Renatos bei Dianos dėka, turėjo kūrybingą STEAM veiklą. Vėliau, nepaisant karštos dienos, vaikai fantaziją pavertė realybe ir vyko į Trakų Vokės dvaro sodybą, kur jų laukė edukacinė kelionė „Atgimstančio parko takais”. Vaikai į mokyklą grįžo kupini atradimų džiaugsmo.

Penktoji diena. Ši diena buvo paskutinioji mūsų mažiesiems stovyklautojams. Tad tą dieną vaikai turėjo nuotaikingą išvyką į Trakus, kuri prasidėjo kelione traukiniu. Vėliau, prisiminę Trakų istoriją, vaikai iškeliavo link didingos Trakų salos pilies. Grįžtant vaikų laukė sotūs ir šilti pietūs gamtos apsuptyje. Stovyklos dalyviai nuostabiai praleido dieną. Paskutinę stovyklos dieną tvyrojo teigiamos emocijos ir nuoširdus vaikų juokas!

    Vaikai dalyvaudami šioje stovykloje atitrūko nuo kompiuterių ir telefonų. Atlikdami aktyvias veiklas stovyklautojai tapo sveikesni. Dalyviai išmoko geriau bendradarbiauti su kitais vaikais. Atlikdami įvairias užduotis ar naujas veiklas vaikai pradėjo labiau pasitikėti savimi ir tapo drąsesni. Išbandydami įvairius komandinius iššūkius dalyviai patyrė nepakartojamus nuotykius ir akimirkas, kurie įsimins visam gyvenimui. Stovyklautojai įgijo reikalingų socialinių įgūdžių, kurie pravers ateityje.