Gyvenimas mokykloje nėra nuobodus – jis mums visiems dovanoja daug smagių potyrių – visa bendruomenė drauge rūpinamės įvairių mokomųjų kalbų populiarinimu. Vieni rašo diktantus, kiti kuria tekstus, deklamuoja savo kūrybos eilėraščius ar dailina rašyseną. Bendruomenės narių širdys plaka vienu ritmu, visi gyvename bendru tikslu – visapusišku mokinių ugdymu.

Su mokiniais noriai dalyvaujame įvairiuose konkursuose. Šį kartą buvome pakviesti išbandyti savo jėgas respublikiniame kūrybinių darbų konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą‟, kuris buvo skirtas svarbiai Lietuvai datai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, švenčiamai gegužės 7 dieną. Jau antrus metus šiame konkurse mes išbandėme savo laimę. Pirmieji metai buvo sėkmingi dabar jau 10 klasę bebaigiančiai Karolinai Prokopjevai, todėl ir šiemet nutarėme vėl stoti į kovą su konkurentais.

Birželio 13 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute buvo surengta konkurso laimėtojų pagerbimo šventė. Respublikinio konkurso rengėjams išsiuntėme penktokės Arnetos Gudalevič darbą, kuris buvo pavadintas „Pirmasis susitikimas su kalba‟. Mokinė parašė labai nuoširdų pamąstymą. Savo ilgalaikę draugystę su lietuvių kalba Arneta labai brangina. Apskritai, ji yra susigyvenusi su visomis kalbomis, kurios yra dėstomos mūsų mokykloje. Arneta turi gebėjimų ir noriai kuria. Nespėju tik pasiūlyti kokios temos rašinėliui, o ji jau, žiūrėk, ir pripildo juodraštį sakiniais. Ir ne bet kokiais, o turinčiais meninės raiškos priemonių! Mergaitė greitai mokosi, t.y. perima įvairias tekstų kūrimo subtilybes. Jau dabar suvokia, kad būtina kažkuo sudominti būsimus skaitytojus. Arneta žino, kad darbas neturi būti nuobodus, tuomet ir sėkmė aplankys. Na, taip ir nutiko šį kartą – pelnyta 3 vieta. Aišku, sėkmingais nori būti daugybė mokinių iš visos Lietuvos.

Respublikinio kiūrybinių darbų konkurso laimėtojus pasveikino Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė, „Lituanistų sambūrio“ valdybos pirmininkė dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, Lietuvių kalbos draugijos valdybos pirmininkė prof. dr. Genovaitė Kačiuškienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, konkurso vertinimo komisijos narė Irena Baltakienė. Renginį vedė Daina Balčienė ir Rita Urnėžiūtė. Konkursą rėmė ir pagrindinius prizus nugalėtojams įsteigė Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Arnetos darbas buvo pripažintas įdomiu ir nuoširdžiu, todėl jai teko skaityti jo ištrauką.

Taigi visiems, kurie nedrįsta pradėti kūrybinio proceso, linkiu imtis plunksnos ir kurti miniatiūras, rašinius, piešti piešinius, muzikuoti, sportuoti. Kuriantis žmogus yra nepaprastai gražus.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja