Štai atėjo ruduo, kai mokiniai laukia nesulaukia naujų atradimų mokslo pasaulyje. Rugsėjo 14 d. vyko integruotos gamtos mokslų, fizikos, istorijos, lietuvių kalbos pamokos kitoje aplinkoje. Ankstyvą rytą 8, 9, 10 kl. mokiniai išvyko į Vilnių, kur dieną pradėjo nuo edukacinių dirbtuvių – Energetikos ir technikos muziejuje, įsikūrusiame industrinio paveldo objekte – pirmoje Vilniaus miesto elektrinėje, atidarytoje 1903 m. Muziejaus pasididžiavimas – autentiška įranga: garo generatoriai ir garo katilai, vandens siurbliai, vamzdynai, knygų spausdinimo staklės.
2022 metais sukanka 500 metų, kai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo išspausdinta pirmoji knyga – Pranciškaus Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“. Vilniuje buvo įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė. Mokiniai susipažino, kaip veikė Skorinos knygų spausdinimo staklės, patys išbandė, kaip renkamas ir rengiamas tekstas spausdinimui.
Apžiūrėję ekspoziciją, sužinoję, kaip ankščiau dirbo spaustuvininkai, vaikai keliavo į edukaciją apie atsinaujinančią energetiką, kurios metu sužinojo apie saulės, vėjo hidroenergiją, dalyvavo protmūšyje ir pagamino mini saulės jėgainę.
Vėliau moksleivių laukė orientacinis žaidimas po Vilniaus senamiestį. Žaidimo metu buvo galima pasitikrinti istorijos, fizikos, matematikos žinias, atrasti įdomias istorijos vietas ir atlikti užduotis. Užbaigėme žaidimą Spaustuvininko kiemelyje, kur galėjome dar kartą prisiminti Skorinos veiklą, kuri žymi kelių reikšmingų įvykių ir procesų pradžią Lietuvos modernizacijos kelyje.
Agnieszka Naimavičienė,
istorijos mokytoja