Pirmą kalendorinės žiemos dieną, gruodžio pirmą, 7-10 klasės mokiniai išvyko į edukacinį užsiėmimą „Dailės pamoka muziejuje: Meno pažinimas”, kuris vyko Vilniuje, MO muziejuje.
Mūsų grupę pasitiko maloni edukatorė, kuri mokinius pakvietė į kelionę po MO muziejų. Vaikščiodami po parodą ir aptardami kūrinius, bandėme patalpinti juos iš muziejinės erdvės į dalyvių įvardintas vietas ir matėme, kaip keitėsi meno paskirtis, diskutavome, buvome meno kritikais, o tai padėjo suvokti, kaip šie meno kūriniai atsirado, kaip juos menininkai sukūrė ir kodėl jie yra tokie svarbūs šiandiena, kokia jų reikšmė šiandieniniame meno kontekste.
Edukatorė supažindino su A. Warholo sriubos skardinės iš prekybos centro – menu, Y. Kleino mėlynai nudažytos drobės paveikslu. Iš karto nesupratome šio meno, bet kai papasakojo apie šių menininkų biografiją ir jų kūrinių atsiradimą, sužinojome, kad tai ne bet koks menas, o patekęs į meno istorijos vadovėlius ir keičiantis meno istoriją.
MO muziejus įkvepia lankytojus patirti meną įtraukiančiai, platesniame kontekste. Muziejuje sužinojome, kad menas gali būti prieinamas kiekvienam.
Nors diena buvo šalta, bet labai norėjome aplankyti ir Katedros aikštėje esančią Kalėdinę eglutę bei Kalėdinį miestelį. Pasigrožėję eglute, suvalgę pietus, pilni emocijų ir įspūdžių grįžome į Senuosius Trakus.
Matematikos mokytoja
Renata Šuscickaja