Kad Lietuva gali didžiuotis ne tik savo žaliais miškais ir gintarinėmis kopomis, bet ir talentingais vaikais, rodo puikūs pavyzdžiai. Gabių mokinių mūsų šalyje išties netrūksta. Tai byloja ir kasmet daugybės paraiškų sulaukiantis „Maximos“ projektas „Lietuvos Maximalistai“.

         Šiemet gabiausi Lietuvos mokiniai pretendavo į rekordinį stipendijų fondą, siekusį 90 tūkstančių eurų. 2021 m. „Lietuvos Maximalistais“ tapo 101 mokinys. Viena jų – mūsų mokyklos 8 klasės mokinė ANA BARANOVSKA. Programos laimėtojai Anai visus mokslo metus kiekvieną mėnesį bus mokama 90 eurų dydžio stipendija. Šiemet „Lietuvos Maximalistais“ pretendavo tapti rekordinis mokinių skaičius – gauta daugiau nei 600 paraiškų.

        Anos pomėgiai stebina net visko mačiusius: ji rašo eiles gimtąja kalba, puikiai griežia smuiku, aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose, kuriuose laimi prizines vietas ir, panašu, kad žino, ko nori iš gyvenimo. Mergaitė nuo pat mažens domėjosi kultūra ir kūryba. „Kiek save atsimenu, mane visada supo menai. Kai buvau visai maža mergaitė, namuose visada skambėdavo muzika – vyresnioji sesuo Emilija grodavo pianinu, su bendraklasiais lankydavomės spektakliuose, parodose, o kai draugės žaisdavo su lėlėmis, man labiausiai patikdavo vartyti knygas. Skaityti išmokau anksti, labai pamilau grožinę literatūrą, niekas negalėdavo atitraukti manęs nuo knygų‟, – teigia jaunoji maximalistė. Ruošdamasi kiekvienam konkursui Ana atiduoda visą save. Jei nusprendžia dalyvauti, negali būti nė kalbos apie dalyvavimą puse kojos. Jei jau dalyvauja, tai siekia pačių aukščiausių rezultatų įveikdama savo galimybių ribas. Sėkmę Ana patyrė anksti, tačiau taip pat anksti suprato, kad ji neįmanoma be nuoširdaus darbo. Laimėjimai Aną skatina neužmigti ant laurų, o dirbti, dalyvauti ir siekti dar didesnio pripažinimo.

          Mokinė džiaugiasi, kad ryžosi dalyvauti programoje „Lietuvos Maxmalistai“.  Gaunamą stipendiją ji kaups, kad netolimoje ateityje galėtų įsigyti tobulesnį smuiką. Visiems Lietuvos mokiniams Ana linki turėti labai didelių svajonių, kuriomis dega akys, ir labai atkakliai, nepaisant nuovargio, nesėkmių ar aplinkinių nuomonės, jų siekti.

LABAI DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS MŪSŲ ANA!

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja