Balandžio 25 dieną, 8, 9 ir 10 kl. mokiniai lankėsi Signatarų namuose. Edukacinį užsiėmimą „Misija įmanoma: Nepriklausomybė 1918 metais“ organizavo istorijos mokytoja A. Naimavičienė ir geografijos mokytoja L. Kieras. Signatarų namuose mokiniams išsamiai papasakojo, kokie Jono Basanavičiaus darbai buvo labai svarbūs Lietuvai. Vaikai sužinojo, kaip jis pats siekė ir kitus mokė ne karu, o žodžiu išsikovoti nepriklausomybę. Buvo apžvelgtos lietuviškos spaudos draudimo pasekmės, papasakota apie tautinio atgimimo veikėjus, jų veiklą.
Pamatę ir daug sužinoję apie Joną Basanavičių, mokiniai lankėsi memorialiniuose kambariuose. Čia sužinojo, kokius gyvūnus augino Jonas Basanavičius ir kuris jų buvo mylimiausias.
Gidas papasakojo apie Vasario 16-osios Akto pasirašymo aplinkybes, kaip įvykiai klostėsi pasirašymo dieną. Taip pat mokiniai apsilankė Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje, kartu išnagrinėjo laikraščio „Lietuvos aidas“ 1918 m. vasario 19 d. numerio, kuriame buvo paskelbtas Vasario 16-osios Aktas, pirmąjį puslapį. Vasario 1 d. į Vilniuje esančius Signatarų namus sugrįžo prof. Liudo Mažylio rastas istorinis dokumentas – 1918 metų vasario 16 dienos Nutarimas dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Istorinio dokumento kopiją mokiniai pamatė tose pačiose Signatarų namų patalpose, kuriose jis ir buvo pasirašytas.
Edukaciją pratęsėme aplankydami Nepriklausomybės akto signataro, tautos patriarcho Jono Basanavičiaus aikštę, kurioje atidengta ir jo skulptūra.
Istorijos mokytoja Agnieszka Naimavičienė