Gamtą mylėti per maža –  ją reikia pažinti 

(Prof. Tadas Ivanauskas)

  Dar ankstyvą pavasarį svetainė www.miskininkas.eu, norėdama paskatinti mokinius mąstyti apie miškininko profesiją bei pasidalyti mintimis apie miškininkystę ir mišką, paskelbė respublikinį rašinių konkursą „Kodėl aš noriu būti miškininku“.

          Kadangi mes gyvename miškų apsuptyje ir nuolat bičiuliaujamės su miško žvėreliais bei paukščiais, tad su 6 klasės mokiniais susimąstėme, kas mums yra miškas ir galbūt ateityje norėtume tapti miškininkais. Vienos nuotolinės pamokos metu padiskutavę apie miškininko profesiją pabandėme savo mintis patikėti balto popieriaus lapams. Geriausiai kurti rašinį sekėsi Beatai Baranovskai, todėl jos darbas buvo išsiųsti į respublikinį konkursą „Kodėl aš noriu būti miškininku“.

       Gegužės pradžioje gavome žinią, kad Beata tapo šio konkurso laureate ir gegužės 14 dieną dalyvavo prizininkų pagerbimo šventėje, vykusioje nuotoliniu būdu. Daug gražių žodžių, sveikinimų, linkėjimų tądien buvo išsakyta mokiniams, susibūrusiems iš visos Lietuvos.  Manau, kad visi jautėme didelį jaudulį, kuris buvo plika akimi pastebimas. Nuoširdžiai džiaugiausi dėl kiekvieno Lietuvos vaiko. Kiekvieno laimėjimas atrodė tarsi būtų visų mūsų bendras laimėjimas. Stebėdama šventėje dalyvaujančius mokinius galvojau: „Auga graži pamaina, kursianti Lietuvos ateitį ir galbūt besidarbuosianti miškininkystės srityje‟.

         Iškilmėse dalyvavo LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, kuri nuoširdžiai dėkojo mokiniams už jų indėlį į Lietuvos miškų būklę bei mintis apie mišką ir miškininkystę. Aistė Gedvilienė teigė neabejojanti, kad Lietuvoje auga puiki, motyvuota būsimųjų miškininkų karta, o kad vaikai domėtųsi šia profesija, pasak jos, reikia švietimo ir suaugusiųjų pastangų. Jei suaugusieji kalbės vaikams apie mišką, jo naudą ir būtinybę rūpintis juo, vaikai nebus abejingi miškininkystės sričiai.

        Nepaprastai džiugu, kad net pats Aplinkos ministras Simonas Gentvilas rado laiko savo įtemptoje darbotvarkėje ir mus pasveikino. „Mokiniai labai noriai dalyvavo konkurse, siuntė rašinius ir ne tik šiandien, bet ir ateityje, atėjus laikui rinktis profesiją, susimąstys apie miškininkystę“, – tai net neabejodamas konstatavo Seimo Aplinkos apsaugos ministras. Svečias tikino, jog pažintis su mišku turėtų prasidėti vaikystėje, ir pažymėjo, kad  šalies miškininkai laukia jaunosios miškininkų kartos. Jis atkreipė dėmesį, kad miškininkai visais laikais buvo šalies patriotai, gynė šalies nepriklausomybę ir laisvę. Jie buvo vieni iš nedaugelio inteligentų kaimiškose vietovėse, o miškininko profesiją galima prilyginti tokių profesijų, kaip mokytojas, gydytojas ar dvasininkas, pašaukimui.

            Gražus laimėjimų kraitis džiugina visus. Juk reikia tik netingėti, bent truputį fantazijos, geros idėjos ir bandyti judėti į priekį. Ir jei dar ne šiandien, tai rytoj tikrai mūsų darbai bus pastebėti ir įvertinti. Reikia būti labai nuoširdžiam ir tikėti tuo, ką darai.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja