Lietuvos sporto muziejus šiemet jau 12 kartą organizavo mokinių rašinių konkursą „Mano šeima ir sportas‟, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos 6 klasės mokinė DARIJA BESKARAVAJEVA. Savo darbą ji skyrė seneliui Vladislavui Savickiui, aistringam stalo teniso žaidėjui, šį rudenį švęsiančiam gražų jubiliejų. Džiugu, kad Darijos darbas buvo pastebėtas ir įvertintas atminimo medaliu ir padėka.
Šio rašinių konkurso tikslas – skatinti Lietuvos mokinius domėtis sportiniu gyvenimu mokykloje ir visuomenėje, aktyviai dalyvauti olimpinio ugdymo programose, stiprinti mokinių fizinį ir dvasinį tobulėjimą. Šiemet mokiniams siūlyta pasirinkti vieną kokį nors sportininką mėgėją ir pristatyti jo pasiekimus rašinyje, akcentuojant ne tik fizinius sugebėjimus, bet ir dvasines vertybes. Pasak vertinimo komisijos pirmininkės, šių metų konkurso dalyvių darbai išsiskyrė nuoširdumu ir originalumu, nes mokiniai kalbėjo apie tuos žmones, kurie galbūt turi mažiau medalių ar žymių apdovanojimų, tačiau pasižymi ypatingu tikslo siekimu ir dvasinėmis vertybėmis.
Darija darbe labai gražiai atskleidė visus savo senelio pomėgius. Mergaitės senelis yra puikus tenisininkas, auksinių rankų meistras ir geriausias senelis pasaulyje. Darija darbą pailiustravo pluošteliu nuotraukų iš įvairių stalo teniso turnyrų, vykusių Lietuvoje, taip pat kasmetinių Trakų rajono seniūnijų sporto varžybų. Ir visur jos senelis besišypsantis ir pasipuošęs laimėtojo medaliu arba rankose laikantis taurę.
Įvairūs konkursai yra puiki proga pasitikrinti ir palyginti savo gebėjimus kitų Lietuvos mokyklų kontekste. Tikiuosi, kad Darija nesustos pusiaukelėje, toliau brandins savo vertybines nuostatas, dalinsis laisvės, kūrybos dvasia su aplinkiniais. Linkiu jai kuo didžiausios sėkmės ir ateityje.
Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja