Vėlyvą  balandžio 21 dienos rytą 3, 4, 5 ir 7  klasės mokiniai išvyko į istorinę Lietuvos sostinę –  Kernavę. Turistų gausiai lankoma Kernavė yra už 35 km nuo Vilniaus, Širvintų rajone, dešiniajame Neries krante. XIII—XIV a. Kernavė buvo vienas reikšmingiausių besikuriančios Lietuvos valstybės politinių ir ekonominių centrų. Šioje vietovėje buvo išsidėstęs galingas penkių piliakalnių gynybinis kompleksas. Valdovų rezidencija Kernavė buvo iki 1321 metų.

  Kernavėje vaikų laukė edukacinė pamoka „Kaip žmonės senovėje gyveno”. Pasakojimų ir žaidimų pagalba pažinome tolimą Kernavės praeitį. Į rankas galėjome paimti tai, ką lietė mūsų protėvių rankos – medį, akmenį, titnagą, molį, ragą, kaulą, odą… Drauge atradome, kaip iš šių medžiagų buvo gaminami pirmieji medžioklės, žvejybos ir kiti darbo įrankiai. Pajutome net įtempto lanko stiprybę. Sužinojome ugnies užkūrimo paslaptis, maisto gamybos subtilybes. O susipažinę su įvairiais indų lipdymo būdais, patys nusilipdėme puodelius.

Po edukacijos mokiniai įkopė į Pilies įgulos kalną,  grožėjosi įspūdinga Pajautos slėnio ir Neries kilpos panorama, aplankė muziejinę ekspoziciją po atviru dangumi, atkurtą XIII-XIV a., Kernavės miesto fragmentą. Tai piliakalnių papėdėje, Pajautos slėnyje, gyvenusių miestelėnų trijų kiemų mokslinė rekonstrukcija.

Džiaugiamės, kad ekskursijoje dalyvavo ir nauji mokyklos mokiniai iš Ukrainos, kurie kartu  galėjo ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir geriau pažinti mūsų kraštą.

 Pavargę, bet kupini gerų įspūdžių bei praplėtę žinias apie mūsų kraštą, jo gamtą ir istoriją, grįžome namo.

 

                                                               Istorijos mokytoja Agnieška Naimavičienė