Europos Parlamento narys Liudas Mažylis 2017-ųjų kovo 29–ąją Berlyne rado Vasario 16-osios Akto originalą. Profesorius ne tik pats brangina ir vertina prieš 104-erius metus Vasario 16-osios Akte užkoduotą laisvės idėją, bet, siekdamas, kad jaunoji karta išsakytų savo meilę Lietuvai, Vasario 16-osios proga bei 104-ajam Lietuvos gimtadieniui buvo paskelbęs tarptautinį esė ir eilėraščių konkursą „Švenčiu Lietuvą“.

          Tarptautiniame esė ir eilėraščių konkurse dalyvavo net 500 mokinių iš 200 Lietuvos ir užsienio ugdymo institucijų. Konkurso rezultatai paskelbti Vasario 16-ąją – Valstybės šventės dieną. Profesorius Liudas Mažylis, skelbdamas konkurso rezultatus ir kreipdamasis į dalyvius, jų mokytojus ir tėvelius džiaugdamasis sakė: „Smagu buvo pasitikti 104-ąjį Lietuvos gimtadienį kartu su Jumis. Skaitydamas Jūsų kūrinius su darbų vertinimo komisija išgyvenau tikrą šventės džiaugsmą ir pasididžiavimą. Kokia kūrybinga ir mylinti savo šalį auga naujoji Lietuvos karta.“

          Ypač smagu, kad Europos Parlamento nario Liudo Mažylio padėkomis džiaugiasi mūsų

5 klasės mokinės DARIJA BESKARAVAJEVA ir ARNETA GUDALEVIČ,

kurios debiutavo eilėraščių kūrimo sekcijoje. Mokyklos bendruomenė dėkoja mokinėms, dalyvavusioms konkurse, ir linki dar daug gražių ir sėkmingų ateities debiutų.