Kovo 12 dieną, antradienį, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojos (L.Kieras, E.Lavrukaitienė, R.Matickienė) vyko į Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą, kur įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Minėjimą – koncertą Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojams ir darbuotojams dovanojo 1-8 klasių mokiniai. Šią gražią šventę pradėjo mokytoja Elvyra Lavrukaitienė, tardama įžanginį žodį apie vieną iš svarbiausių dienų Lietuvai. Tai lietuvių kovų už nepriklausomybę, už gimtąją kalbą, už savarankiškumo  įteisinimą – diena. Minėjimą tęsė meniniai mokinių pasirodymai – gražiausios dainos ir gražiausi posmai Lietuvai ir apie Lietuvą. Meninę programą rengė muzikos mokytoja Lilija Kieras. Žiūrovams didelį įspūdį paliko 8 klasės mokinių šokis su medžiaginėmis juostomis, kurios simbolizavo Lietuvos vėliavos spalvas. Su šiuo šokiu, kurį parengė mokyklos raštinės vedėja Božena Lavrukevič, mokiniai tapo Trakų r. savivaldybės administracijos ir merės Editos Rudelienės paskelbto konkurso „Pilietiškumo keliu” laimėtojais.

Po koncerto, Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius, atsidėkodamas mokiniams už išties gražų pasirodymą, surengė edukacinę programą „Natūralaus bičių vaško žvakių gamyba“, supažindino su bitininkystės tradicijomis bei suteikė galimybę kiekvienam pasigaminti natūralaus bičių vaško žvakę, paragauti medaus.

Smagu bendradarbiauti, kažkam praskaidrinti kasdienybę eilėraščio posmu, šokiu, daina ar tylia fleitos melodija, o nelaukiant už tai atlygio – būti pavaišintiems karštos arbatos puodeliu su medumi. Už nuoširdų ir svetingą priėmimą dėkojame Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktoriui Juozui Norinkevičiui.

 

 

Renata Matickienė

Juozo Norinkevičiaus nuotraukos