Jau nuo seno Senuosiuose Trakuose stalo tenisas yra užėmęs populiarios sporto šakos pozicijas. Šią sporto šaką kultivuoja mūsų mokyklos darbuotojas VLADISLAV SAVICKIJ. Daug visko ypatingo ir net kvapą gniaužiančio vyksta šio sportiško vyro gyvenime. Taigi  praskleiskime paslapties uždangą ir pasmalsaukime.

         Kai paklausiu, kiek metų p. Vladislavas žaidžia tenisą, jis pajuokauja: „Turbūt gimiau su teniso rakete rankoje ir kiek save prisimenu, vis žaidžiau”. Mano pašnekovas yra santūrus žmogus, kuris nėra linkęs girtis pergalėmis, bet juk yra tokia patarlė: „Ylos maiše nepaslėpsi”. Tenisas taip įtraukė p. Vladislavą į savo pinkles, kad  nepaleidžia: kelis kartus per savaitę ir net sekmadieniais jis skuba į treniruotes, vykstančias mūsų mokykloje. „Įdomiausia treniruotis su stipresniais už save varžovais”, – teigia pašnekovas. Labai smagu, kad jo ir komandos meistriškumas vis kyla – šaunūs Senųjų Trakų tenisininkai šuoliuoja iš vienos stalo teniso lygos į kitą. Iš tiesų, pasižvalgius po įvairius Lietuvos etnografinius regionus, galima pastebėti, kad yra daug stiprių varžovų, žaidžiančių stalo tenisą.

           Balandžio 10 diena p. Vladislavui buvo ypatinga – Rietave užimta I VIETA. Mūsų šaunus stalo tenisininkų ketvertukas su p. Vladislavu priešaky pakilo į 3 LYGĄ. Galima tik įsivaizduoti, kiek džiaugsmo buvo laimėtojų širdyse. Kelmė, Akmenė – tai Lietuvos vietovės, 2021 m. pabaigoje ir 2022 pradžioje atnešusios Senųjų Trakų tenisininkams gražių pergalių kraitį. „Galutinės pergalės link buvo eita kryptingai – vien didelio noro nebūtų pakakę,”- teigia p. Vladislavas. Vyrai, anot jo, nuoširdžiai dirbo, daug sūraus prakaito buvo išlieta sporto salėje vykusių treniruočių metu. Bet… buvo verta maloniai vargti! Beje, atskiros padėkos nusipelno prie gražių stalo teniso pergalių serijos prisidėjęs ir buvęs mūsų mokyklos darbuotojas DARJUŠ SAVICKI, taip pat nuo mokyklos laikų ypatingą trauką tenisui jaučiantis rūdiškietis BRONIUS VITKAUSKAS.

            Balandžio 6 d. – Tarptautinė teniso diena. Galbūt ši reikšminga proga ir buvo tas stimulas, leidęs negailestingai prie stalo teniso stalų triuškinti varžovus. Aišku, viską lemia geras fizinis pasirengimas ir kovinė dvasia. Mūsų tenisininkai – tikri kovotojai! Jeigu būsime visi tokie kovingi – nuversime aukščiausius kalnus! Pokalbio pabaigoje p. Vladislavas prasitaria, kad itin sunkus jam buvo karantino laikotarpis, kurio metu negalėjo treniruotis, stalo teniso turnyrai buvo apmirę, o ir pačiam teko rimtai pasiligoti, net traumą patirti. Bet… visos negandos anksčiau arba vėliau išsisklaido ir išaušta šviesus sėkmės periodas.

           Tad p. Vladislavui ir jo šauniems bendražygiams linkiu būti ryžtingiems, stipriems, visa širdimi džiaugtis savo pergalėmis ir toliau jomis garsinti Trakų rajoną ir visą Lietuvą!!!

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja