Gruodžio 9 dieną mus pasiekė labai džiugi žinia, kad 5 klasės mokiniai respublikiniame 5-8 klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Sąžiningumo pamokos” užėmė I-ąją vietą. Konkursą organizavo Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Konkursas skirtas gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minimai Tarptautinei Antikorupcijos dienai.

Iš visos Lietuvos buvo pateikta beveik 300 literatūrinių kūrinių antikorupcine, sąžiningumo, pilietiškumo tema, tad konkurentų turėjome tikrai be galo daug, bet šį kartą mūsų mokiniams pavyko pagauti sėkmės paukštę už uodegos. Konkursinius darbus buvo galima kurti ir siųsti beveik visą lapkričio mėnesį. Tenka pripažinti, kad kūrybinio proceso pradžia nebuvo labai lengva. Vykdėme kelis būsimo darbo kūrimo etapus. Pirmiausia rinkome idėjų banką, vėliau – turimas idėjas gryninome ieškodami tos vienos vienintelės, po kurio laiko gimė rišlūs žodiniai pasakojimai, netgi – linksmos vaidybinės inscenizacijos su piešinukais. Nepaisant įvairių sunkumų konstatuojame, kad mūsų nuoširdus darbas atsipirko su kaupu – šiandien džiaugiamės saldžiais savo darbo vaisiais. Be penktokų šiame konkurse dalyvavo ir 6 klasės mokinė Beata Baranovska, kuri taip pat sukūrė dėmesio vertą originalų darbą.

Net pats policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pasirašė mums skirtą padėkos raštą, kurio dar, deja, negalime pailiustruoti, nes jis keliauja iš Vilniaus į Trakus, o jau kitą savaitę su didžiuoju prizu pasieks ir mūsų mokyklą. Nuo ankstyvo ketvirtadienio ryto sulaukėme sveikinimų. Pirmoji su pergale mus pasveikino Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos Korupcijos prevencijos ir analizės skyriaus vyriausioji tyrėja Dalia Lombardero Chartuni, kuri džiaugėsi, kad auga nauja sąžininga karta, kuri neleis mūsų valstybėje vešėti korupcijai.

Penktadienį sulaukėme skambučio ir iš Trakų. Kartu su mumis laimėjimu džiaugėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnė Vlada Černienė, kuri, išduosiu paslaptį, puse lūpų prasitarė apie tai, koks prizas atkeliauja į mokyklą. Tai bus džiaugsmo mokiniams!!! Bet tebūnie tai prieškalėdinė paslaptis.

 

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja