Lapkričio  23  dieną mūsų mokyklos mokiniai, lydimi  mokytojų Agnieszkos Naimavičienės,   Lilijos Kieras, Magdalenos Klepka ir Jūratės Repčikienės, vyko į edukacinę išvyką į Kauną, VII fortą.

         Pakeliui aplankėme Kelių muziejų Vievyje. Muziejaus darbuotoja labai įdomiai pasakojo apie Lietuvos kelius, jų tiesimo ypatybes ir kelių tiesimui naudojamas medžiagas. Vėliau mokiniai apžiūrėjo įvairias transporto priemonių rūšis nuo jų atsiradimo pradžios. Mokiniai buvo sužavėti senomis transporto priemonėmis, kurias jie matė gyvai pirmą kartą. Jie nenustygdami fotografavosi prie įvairiausių mašinų. Ekskursijai pasibaigus, padėkoję muziejaus darbuotojai už įdomias istorijas, vykome toliau.

         Maloni staigmena laukė mokinių VII forte prie įėjimo į laboratorijas: mus pasitiko įspūdinga katė Hubba. Mokiniai bandė susidraugauti su ja. Katė savo nepaprasta išvaizda dar labiau visiems pakėlė nuotaiką.

         Edukacinės programos „Įvadas į chemijos mokslo pasaulį“ metu jaunesnieji mokiniai muziejaus edukacijos centre įrengtoje laboratorijoje susipažino su chemijos istorijos pradžia ir svarbiausiais to laikmečio atradimais, sužinojo, kas yra alchemija, ką bandė atrasti to meto mokslininkai. Mokiniai patys atlikdami įvairius  cheminius eksperimentus sužinojo, kuo skiriasi rūgščių ir bazių savybės, kaip atskirti šias dvi medžiagų rūšis, kas yra ir kam naudojami indikatoriai.

        Edukacinės programos „Kraujas – gyvybės tėkmė“ metu  vyresnieji mokiniai susipažino su krauju, kaip su neatsiejama organizmo dalimi. Mokiniai sužinojo kraujo kilmę, sudėtį, funkcijas, susipažino su  kraujo ląstelėmis ir jų atliekamomis funkcijomis bei kraujo funkcija kvėpavimo procese.
Mokiniai programos metu patys, naudodamiesi mikroskopu, tyrė skirtumus tarp žmogaus ir gyvūnų kraujo.

         Važiuodami namų link mokiniai entuziastingai dalijosi kelionės įspūdžiais.

JŪRATĖ REPČIKIENĖ

ANGLŲ KALBOS MOKYTOJA