Kovo 3 dieną vyko respublikinė lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų 9-10 klasių mokiniams. Olimpiadą organizavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Mūsų rajonui atstovavo 3 mokinės: iš Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos ir mūsų mokyklos 10 klasės mokinė Karolina Prokopjeva, rajoniniame olimpiados etape užėmusi II vietą.

         Respublikinėje lietuvių kalbos olimpiadoje varžėsi 46 gabiausi mokiniai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Olimpiados dalyviams reikėjo atlikti kalbos pažinimo ir vartojimo testą: pasitikrinti, kaip geba sudaryti vedinius, tinkamai vartoti vardažodžius, veiksmažodžius, neasmenuojamąsias formas. Atlikus kalbos vartojimo testą, reikėjo parašyti 300 žodžių samprotavimo rašinį ir argumentuotai paaiškinti, kas žmogų įkvepia svajoti. Karolina pasirinko skaudžią ir jautrią temą „ŽMOGUS GYVENA TOL, KOL SVAJOJA‟. Pagrindinį dėmesį mergina sutelkė į karo niokojamą Ukrainą, į kiekvieną akimirką dūžtančias žmonių svajones, į okupantus, mindžiojančius svetimą žemę.

              Kovo 4 dieną vyko baigiamasis renginys, kuriame paaiškėjo respublikinės lietuvių kalbos tautinių mažumų mokyklų olimpiados laureatai ir laimėtojai. Daug gražių žodžių išgirdome iš Elonos Bagdanavičienės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vyr. specialistės, kuruojančios Pagrindinį ir vidurinį ugdymo skyrių, vertinimo komisijos pirmininkės Vaivos Juškienės, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanės, Jurgitos Stulginskienės, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkės.

            Karolinai, laimėjusiai III-iąją vietą, bus įteiktas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomas, medalis ir pusiau elektroniniu paštu atkeliausianti dovana. Sveikiname Karoliną ir linkime sėkmės kitose olimpiadose ir konkursuose!

 

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja