Balandžio 27 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 1-10 klasių mokiniai, lankantys Trakų amatų centro NVŠ būrelį, susipažino su dar vienu Lietuvos miestu – Kėdainiais.
Kėdainiai – miestas vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje, abipus Nevėžio, 51 km į šiaurę nuo Kauno.
Atvykus į Kėdainius mus pasitiko gidė. Ji papasakojo miesto pavadinimo kilmę. Pasirodo, jog atvykęs pirklys Keidangenas įkūrė žvejų kaimelį, jam atsidėkodami gyventojai pavadino šį miestelį Kėdainiais.
Vaikščiodami miesto senamiesčiu grožėjomės pastatų architektūra, aplankėme Lietuvos kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, esantį Evangelikų Reformatų bažnyčioje. Gidė aprodė išlikusias Kėdainių sinagogas bei kitas bažnyčias, paaiškino įvairių tikėjimų ypatumus. Mokiniams buvo labai įdomu patiems atrasti bažnyčių skirtumus, sužinoti, kas lėmė skirtingus puošybos elementus.
Vėliau mokiniai dalyvavo drožybos, juostų pynimo ir vilnos vėlimo edukacinėse veiklose Tradicinių amatų centre Arnetų name. Edukacijų metu susipažino su vienu iš autentiškų aukštaičių krašto amatų – juostų pynimu, su medžio vaizdiniais lietuvių pasaulėžiūroje, kryždirbystės papročiais Lietuvoje, darbo įrankiais naudojamais medžio drožyboje, su vilnos atsiradimo istorija, rūšimis, vėlimo technologijomis.
Edukacinė išvyka buvo turininga ir labai įdomi. Mokinius ir lydinčius mokytojus lydėjo ne tik geros emocijos, bet ir puikus, pavasariškas oras.
Elvyra Lavrukaitienė,
1 klasės auklėtoja