Kovo 19 d. 9-10 kl. mokiniai dalyvavo VIBELIFT’2021 jaunimo festivalyje. Jį organizavo socialinių mokslų kolegija, kuri turėjo labai svarbų tikslą – padėti jauniems žmonėms pasirinkti gyvenimo kelią, atpažinti turimus talentus, atskleisti ir įveiklinti savo potencialą. Kūrėjai, keičiantys pasaulį – tokia buvo šio festivalio tema. Susibūrimas buvo skirtas įkvėpti pokyčiams, motyvuoti pasiekimams, padrąsinti veikimui kuriant ateities pasaulį.

            Susitikime mūsų laukė ypatinga kūrėjų istorija, kurioje kiekvienas galėjome pasijusti tikru herojumi, kuriančiu savo ir pasaulio ateitį. Juk šiandien gyvename laikmetyje, kai pasauliui reikia drąsių ir išmanių žmonių, kurie imtųsi ryžtingų veiksmų ir savo protu bei kūrybingumu kurtų pokyčius ir spręstų pasaulyje kylančias problemas. Nuo tokių kūrėjų priklauso ateitis, o VIBELIFT įkvepia juos imtis drąsos ir aktyviai veikti. Organizatoriai siekdami tobulinti mokytojų bei švietimo lyderių kompetencijas sukūrė programą pedagogams „Ateities mokyklos vizija“. VIBELIFT festivalyje dalyvavusiems mokytojams buvo organizuotas forumas, kuriame pedagogai galėjo patobulinti savo kompetencijas.

            Renginį vedė mums jau iš ankstesnių susitikimų pažįstami Dovydas Laukys ir
Vilius Popendikis. Tarp pranešėjų pamatėme ir išgirdome žymius žmones: Rimantą Kaukėną, Žydrūną Savicką, krepšininkus Lavrinovičius, Ievą Zasimauskaitę, Donatą Montvydą ir kt. Savo atliekamais muzikiniais kūriniais mus linksmino Eglė Jakštytė, Ieva Zasimauskaitė, Vilius Popendikis, Evita Cololo, Nombeko Augustė ir kt. Mūsų laukė žymių profesionalų ir nusipelniusių žmonių pranešimai, konkursai, improvizacijų treniruotės, kūrybinės dirbtuvės. Renginyje buvo sukurta įtraukiančio siužeto istorija, sujungianti įdomų ir naudingą turinį, patyrimines užduotis, muziką bei įspūdingą vizualiką į nuostabią kiekvieno jauno žmogaus asmeninių atradimų ir inspiracijų kelionę.

           Įdėmiai klausėmės istorijų, kurias pasakojo žymūs pranešėjai, muzikos atlikėjai, influenceriai bei jaunimo lyderiai. Jie su mumis dalijosi neįtikėtina savo patirtimi ir istorijomis. Ypač naudinga buvo 3 žingsnių programa, skirta besimokančiam, siekiančiam kasdien save pranokti (1 žingsnis – mokymosi tikslo išsikėlimas; 2 žingsnis – vidinės motyvacijos suradimas ir jos palaikymas; 3 žingsnis – nuolatinis savo progreso stebėjimas ir įsivertinimas). Renginyje kiekvienas galėjo pasijusti visatos dalimi ir išgirsti daug įdomių ir motyvuojančių pasakojimų kaip įveikti baimę, kaip atskleisti talentus, kokie motyvacijos kėlimo būdai. Pažangiausių Lietuvos įmonių atstovai dalijosi patarimais, kaip susikurti trokštamą karjerą.

          Šis tobulėjimo festivalis kiekviename mūsų užkūrė galingą vidinę raketą, su kuria galėsime leistis į nepakartojamą kosminę odisėją! Taigi pozityvios energijos galėjo pasikrauti kiekvienas norintis. Taip ir pasielgėme. Aš net neabejoju, kad iš online pasaulio visi mokiniai, kad ir pavargę po sunkios darbo dienos, bet grįžo kupini energijos ir gerų, pozityvių minčių! „VIBELIFT ONLINE 2021” festivalis mus padėjo pasijusti tikrais ateities kūrėjais ir kurti savo istorijas!

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja