Kovo pradžioje Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bendruomenė minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Juk jau praėjo trisdešimt vieneri metai nuo 1990 m. kovo 11-osios vėlaus vakaro, kai Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pradėjo balsavimą dėl nepriklausomos valstybės likimo. 124 deputatai išreiškė savo ir savo rinkėjų valią paskelbdami Nepriklausomą Lietuvos Respubliką. Todėl ši diena visuomet minima ne tik šalyje, bet ir mūsų mokykloje. Vyksta koncertas, skamba dainos, eilėraščiai, šokiais linksmina dainų ir šokių kolektyvas „Tęcza“. Visiems mums svarbu pabūti kartu ir pajusti, kad mes „tikrai mylime Lietuvą“.

                      Šiais metais Kovo 11-osios minėjimas vyko netradiciškai. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai pažymėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną įsisegę į atlapus savo pagamintas trispalves sages dalyvavo virtualiame olimpinės mylios bėgime, kurios atstumas siekė 1,609 km. 1-10 klasės jaunieji sportininkai, atsižvelgdami į savo fizinį pajėgumą, bandė įveikti olimpinę distanciją, tokiu būdu simboliškai paminėdami Kovo 11-ąją ir kartu artėjančias vasaros olimpines žaidynes.

                      Per technologijų pamokas mokiniai sužinojo, kaip gimė Lietuvos trispalvė. Jie gamino trispalves sages. Kovo 11–osios proga norisi švęsti, o tam, kad švęsti būtų ir skaniau, ir linksmiau mokiniai buvo nusiteikę pagaminti ypatingus patiekalus. Šventišką nuotaiką padėjo sukurti trispalviai patiekalai, atkartojantys Lietuvos vėliavos spalvas. O jūs ar jau bandėte pagaminti kažką, kas primena Lietuvos trispalvę? Štai mūsų mokyklos mokiniai savo trispalviais užkandžiais džiugino savo šeimos narius.

                  Šiandien mes turime laisvą Lietuvą. Kokia ji bus – priklauso nuo mūsų visų. Tad puoškime Tėvynę savo mažais ir dideliais darbais!

 

Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos Kovo 11-osios minėjimą taip pat galite pamatyti paspaudę nuorodą – https://youtu.be/fVu9pvJV0DU

 

                                                                                                Fizinio ugdymo mokytojas Marek Pavlovski

                                                                                                  Technologijų mokytoja Božena Lavrukevič