Kovo 11-oji – tai diena, kai privalome tarti nuoširdų ačiū už šią neįkainojamą vertybę – galimybę būti savimi savo valstybėje, tiems, kurie drąsiai visam pasauliui pareiškė – norime būti laisvi.

Šių metų kovo 10 dieną į salę rinkosi mokyklos mokiniai ir mokytojai, norintys paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Iškilmingai nuskambėjus Lietuvos himnui, minėjimą tęsė devintos klasės mokinių istorinių faktų pristatymas – „Kas pasikeitė Lietuvoje po 1990 m. kovo 11-osios dienos?“. Vėliau skambėjo dainos, eilėraščiai apie Lietuvą ir mokinių vaidinimas.

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Pilietiškumo keliu“. Stiprinant vaikų pilietiškumą, meilę savo kraštui, aktyvumą ir bendruomeniškumą bei skatinant vienybės ir solidarumo jausmą, pagerbiant bei palaikant nuo karo nukentėjusius Ukrainos piliečius, mokiniai piešė ant marškinėlių ir papuošė juos ne tik  Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavų spalvomis.

Ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupių mokiniai jau nuo vasario mėnesio turėjo turiningą veiklų ciklą: dalyvavo piešinių konkurse apie Lietuvą, padarė spalvotų darbelių ugdymo procese, išmoko eilėraščių, naujų stalo žaidimų, koncertavo, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, diskutavo apie Tėvynę, jos praeitį ir dabartį, gamtos grožį, apie tai, kuo garsus mūsų kraštas ir ką kiekvienas iš mūsų galėtume padaryti dėl savo Tėvynės. O kovo 10 dieną iškeliavo prie Senųjų Trakų seniūnijos. Pasivaikščiodami klausėsi savo auklėtojos Galinos Grinevič pasakojimo apie Senųjų Trakų, buvusios Lietuvos sostinės, istoriją.

Kovo 11-osios renginius mokykloje organizavo muzikos mokytoja L.Kieras, dailės ir technologijų mokytoja B.Lavrukevič, istorijos mokytoja A.Naimavičienė bei lietuvių kalbos mokytoja R.Matickienė su 9 klasės mokiniais: A.Naumovič, K.Pilecka, D.Kieras, R.Aidukoniu.

Laisvė – tai išskirtinė galimybė. Nepriklausomai nuo to, kuria kalba kalbame, kokie mūsų tikėjimo ar kultūrų skirtumai ir ypatumai. Kovo 11-oji perrašė Lietuvos istoriją ir pakeitė mūsų tautos gyvenimą. Tegul ši diena visuomet bus mus vienijančia ir telkiančia švente.

Dar kartą sveikiname visus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Renata Matickienė,

lietuvių kalbos mokytoja