2023 m. kovo – gegužės mėn. Biržų r. savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka skelbė respublikinį kūrybinių darbų konkursą „Akrostichas pavasariui“. Konkursas buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Savo jėgas galėjo išbandyti visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus ir gyvenamosios vietos.
Konkurso organizatoriams išsiuntėme pluoštą darbų, kuriuos sukūrė 5-9 klasių mokiniai. Akrostichas – eiliuotas tekstas, kurio eilučių pirmosios raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudaro žodį arba posakį. Darbai turėjo atitikti konkurso temą – „Pavasaris“. Komisijai teko paplušėti išrenkant nugalėtojus – iš viso buvo gautas 61 konkursinis darbas iš Lietuvos ir net iš Jungtinių Arabų Emyratų. Mūsų mokyklos mokiniai už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą konkurse buvo apdovanoti grožinės literatūros leidiniais, padėkos raštu.
Labai džiaugiamės asmeniniu Biržų bibliotekos direktorės laišku, kuriame ji džiaugiasi pažinusi mus per kūrybą, kiekvienam asmeniškai dėkoja, giria už pastangas, norą kurti. Ji linki nesustoti, žengti tik į priekį. Verta įsiklausyti į linkėjimus ir pasidžiaugti augančia gražia ir su kūryba draugaujančia jaunąja karta.
Daiva Daukševienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja