Nuo 1990 m. prabėgę metai – tai tik blyksnis tautos istorijoje, tačiau mums ir ateities kartoms – tai tikros laisvės gurkšnis, jėgos šaltinis, vilties žiburys. Prisiminkime, kad valstybę auginame kasdien ir kiekvienas!

Kovo 8 dieną Trakų kultūros rūmų Senųjų Trakų padalinio darbuotojų iniciatyva vyko Kovo 11-osios minėjimas. Bendradarbiaudamos su Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindine mokykla, meno vadovė, muzikos mokytoja Lilija Kieras ir kultūrinių renginių organizatorė, pradinių klasių mokytoja Elvyra Lavrukaitienė organizavo minėjimą prie Senųjų Trakų seniūnijos. Renginio metu buvo deklamuojami eilėraščiai, skambėjo lietuvių liaudies ir populiarios dainos apie Lietuvą. Dainavo visi susirinkę į renginį, o solo atliko Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos trečiokė Gabriela Klebeko, ketvirtokė Beata Baranovska ir penktokė Ana Baranovska.

8 klasės mokiniai atliko labai gražų šokį su medžiaginėmis juostomis, simbolizuojančiomis Lietuvos vėliavos spalvas. Su šiuo šokiu, kurį parengė mokyklos raštinės vedėja Božena Lavrukevič, mokiniai tapo Trakų r. savivaldybės administracijos ir merės Editos Rudelienės paskelbto konkurso „Pilietiškumo keliu” laimėtojais.

Minėjimą vainikavo priešmokyklinės grupės ugdytinių ir 1-4 klasių mokinių bendras darbas. Vaikai, padedami mokytojų Galinos Grinevič, Lucijos Kašėtienės, Violetos Naumovič ir Elvyros Lavrukaitienės, papuošė Senųjų Trakų seniūnijos kiemelį Lietuvos simboliais –  trispalviais žiedais, širdelėmis ir vėliavėlėmis.

Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajausti, kad mes „tikrai mylim Lietuvą“. Šiandien turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus –  priklauso nuo mūsų. Puoškime tėvynę savo mažais ir dideliais darbais.

Pradinių klasių mokytoja Elvyra Lavrukaitienė

 

Nuotraukos: Violetos Naumovič