Lapkričio 6 dieną draugiškose tarpusavio varžybose, vykusiose tarp vaikų, lankančiųjų kūno kultūros ir sporto centro stalo teniso sekciją, paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai supaprastinto stalo teniso ir ištvermingiausiųjų arba ,,užsispyrusiausiųjų” rungtyse.

Prieš pat rudens atostogas įvyko tokios pačios varžybos, toks pats ,,maratoniukas”. Kiekvienam dalyviui vienam su kitu reikėjo sužaisti supaprastintą stalo teniso partiją iki 10 taškų, tačiau ne iki 2, o iki 3 pergalių. Po to mokiniai be poilsio pradėjo vykdyti kitą užduotį, kuri simboliškai buvo pavadinta ,,charakteris”. Reikėjo žaisti prieš trenerį stalo teniso partiją iki 10 taškų. Laimėti turėjo tas, kuris pralaimės mažesniu taškų skirtumu.

Susumavus abi užduotis paaiškėjo, kad du sportininkai yra surinkę vienodą taškų skaičių. O dar du sportininkai ir viena sportininkė tarsi susitarę surinko po vieną tašką mažiau vienas už kitą. Jie pasidalijo 3-5 vietas. Iš viso varžybose dalyvavo 9 sportininkai.

Dviem sportininkams, surinkusiems vienodą taškų skaičių, teko atlikti  lemiamą užduotį ,,vienas prieš vieną”. Ši užduotis turėjo padėtų išaiškinti, kuriam gi iš vaikų atiteks tas supaprastinto žaidimo ir ištvermingiausiojo sportininko dvigubas statusas. Abu komandos draugai, tapę ,,nesutaikomais varžovais”, rungtyniavo iki paskutinio taško, o emocijos kaitaliojosi tarsi metronomo strėlė: nuo džiaugsmo iki pykčio, nuo ašarų iki juoko, nuo susikaupimo ir ,,olimpinės” ramybės, nevilties ir emocijų „bombos” sprogimo.

Galiausiai 2 taškų persvara laimėtas lemiamas setas išaiškino ,,maratoniuko” nugalėtoją, kuris taip džiaugėsi tarsi būtų tikras ,,Olimpinio aukso savininkas”. Vicečempionas taip garbingai ir solidžiai susitaikė pralaimėjęs ir patyliukais pravirko it būtų tų pačių ,,Olimpinių, tikrų varžybų”, tik sidabro medalininkas.

Iš to, kas buvo vaikų širdyse, mintyse, išorėje, iš emocijų gausos ir nematomos dvasinės savijautos slėpinių, žiūrint į tai, kaip vaikai ,,ėjo iki galo”, kaip sugebėjo atlikti užduotis, be abejonės buvo ugdoma valia ir supratimas, kad gyvenime nieko nebūna lengvai pasiekiamo, o tai ateityje pasitarnaus kitų – didelių svajonių ir tikslų – besiekiant.      

 

Iš kairės: Oskar Rynkevič – vicečempionas, Evaldas Velykis – čempionas.

Paulina Rimkaitė – 4 vietos laimėtoja, Tautvydas Stankevičius – 3 vietos laimėtojas,

Gabrielius Milevskis – 5 vietos laimėtojas. 

 

 Andrius Kaveckas,

Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro

 stalo teniso treneris