Sausio 14 d. vaikai, lankantys Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos būrelį „Gyva pažintis su tradiciniu amatu“, lydimi mokytojų Violetos Naumovič, Agnieszkos Naimavičienės, Irenos Orlovos ir Elvyros Lavrukaitienės, dalyvavo edukacinėje veikloje „Nerašytos dvaro istorijos“ Pakruojyje.

Atvykusius į dvarą pasitiko Baronaitės, kurios supažindino su šio didžiausio dvaro Lietuvoje istorija, papasakojo apie dvariškių gyvenimą, parodė dvaro teritoriją ir rūmus. Po ekskursijos dvare laukė gardžios vaišės Pakruojo dvaro karčiamoje „Traktierius“.

Sutemus, dvaro teritorijoje, skubėjome pamatyti IV-ąjį Didžiųjų šilko žibintų festivalį „Stebuklų šalyje“, kuriame yra net keli šimtai rankų darbo šilko skulptūrų. Šviesos žibintų festivalis „Stebuklų šalyje” kvietė pasinerti į kitą, iliuzijų ir mistikos kupiną pasaulį, kuris leidžia pamiršti šią realybę ir pajusti amžinybės vertas akimirkas tarp šviesų. Todėl šių metų pagrindinė festivalio mintis – L.Carrol „Alisa stebuklų šalyje“ nepaliko abejingų ir mūsų. Festivalyje skambėjo ir kerinti muzika, kurią festivaliui specialiai sukūrė žinomas elektroninės muzikos kūrėjas Leon Somov.

Renginio metu mokiniai patyrė daug gerų,  nepamirštamų emocijų. Milžiniškų šviesos skulptūrų parkas ir šviesos instaliacijos visiems paliko neišdildomą įspūdį, kuris leido pasijusti, lyg būtume patekę į tikrą pasaką.

Nors kelionė buvo ilga, kupini nepakartojamų įspūdžių ir geros nuotaikos, mokiniai saugiai grįžo į namus.

ELVYRA LAVRUKAITIENĖ,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui