Balandžio 29 dieną mūsų mokyklos 10 klasės mokiniai, dar prieš pavasario atostogas paraginti istorijos vyr. mokytojo Romualdo Petrovskio, dalyvavo edukacinio pobūdžio dokumentinio filmo „Žalgirio mūšis” peržiūroje. Į Trakų kultūros rūmus mokinius palydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Daiva Daukševičienė, kurios dėstomas dalykas yra glaudžiai susijęs su istorija. Stebėdami filmą mokiniai gavo nemažai informacijos apie mūsų šalies didingą praeitį, jos valdovus ir  nelygią kovą su pranašesniu priešininku – kryžiuočiais.

         Šį netrumpą filmą sudaro trys dalys, kurios puikiai atskleidžia rodomą istorinį laikotarpį ir supažindina su Viduramžių epocha. Pirmoje filmo dalyje mums buvo pateiktas pasakojimas apie Kryžiuočių ordiną ir viską, kas su juo susiję. Antroje dalyje daug dėmesio skiriama Lenkijos Karalystei ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Ši dalis sugebėjo labiausiai prikaustyti mūsų dėmesį prie ekrano, nes joje buvo pateikta nemažai informacijos apie Lietuvos ir Lenkijos bendrą istoriją. Trečioji filmo dalis buvo skirta Žalgirio mūšiui ir pasekmėms, su kuriomis teko susidurti Kryžiuočių ordinui po jo.

       Pagrindinėse filmo scenose matėme Marienburgo pilį, Žalgirio mūšio lauką, Torunės bei Gdansko miestus. Kai kurie iš mūsų esame buvę filme rodytose vietose, todėl žiūrėti buvo dar maloniau, nes vieni ar kiti vaizdai suteikė gražių prisiminimų. Visą Kryžiuočių ordino istoriją filme pasakojo žymus amerikiečių aktorius Stacy‘is Keachas.

      „Žalgirio mūšis“ tapo labai gera istorijos pamoka mokiniams, žinantiems elementarius dalykus apie Viduramžius ir legendinę lietuvių bei lenkų kovą su Kryžiuočių ordino kariais. Labai viliuosi, kad mūsų pavyzdžiu paseks ir kiti mokytojai ir bent trumpam privers jaunimą susidomėti mūsų šalies didinga praeitimi ir laimėjimu, nulėmusiu Europos ateitį.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja