Šeštą kartą Palangos kurorto muziejaus iniciatyva surengtame respublikiniame poezijos konkurse „Haiku Palangai“ šiemet dalyvavę kūrėjai savo eiles buvo kviečiami skirti Palangos vardo 770-osioms metinėms, o pagrindinė konkurso tema – „Anksčiau ir dabar“.
Konkurso sumanytojams nusiuntėme 12 mūsų mokyklos mokinių darbų. Palangą pasveikinti panoro penktokai, šeštokė Arneta, septintokės Milana, Paulina, Gabriela, devintokas Donatas. Mokiniai sukūrė nuo 2 iki 5 haiku. Penktokės PAULINA RIMKAITĖ, MILANA PROKOPJEVA tapo konkurso laureatėmis. Paulina buvo apdovanota Palangos kurorto muziejaus prizu, o Milana – specialiu vertinimo komisijos prizu. Septintokė GABRIELA KLEBEKO tapo respublikinio konkurso III vietos laimėtoja (tarp 5-8 kl. mokinių).
Kai kovo 23 d. saulėtą rytą atskriejo puiki žinia iš Palangos, mūsų džiaugsmui nebuvo ribų. Konkurencija buvo didelė. Pagal konkurso nuostatus dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes. Šį kartą plunksnas surėmė net 159 poetai! Po 35 vyresniojo ir 35 jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupėse ir 89 suaugusiųjų grupėje. Vertinimui buvo atsiųsta 639 haiku, dauguma jų buvo klasikinės, dalis – šiuolaikinės formos. Vieni kūrėjai stengėsi maksimaliai atliepti konkurso temą ir vienaip ar kitaip užsiminti apie Palangos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 770-metį, kiti tiesiog perteikė savo jausmus, emocijas, būsenas, prisiminimus, susijusias su Palanga. Konkurso vertinimo komisijos išrinkti laimėtojai ir laureatai apdovanoti originaliais suvenyrais: puikiomis knygomis, knygą primenančiomis stiklo figūrėlėmis, ant kurių išgraviruotas Palangos herbas, prizą pelnęs haiku ir jo kūrėjo vardas bei pavardė.
Šiemet Palanga sulaukė sveikinimų iš Kauno, Zarasų, Senųjų Trakų, Vilniaus, Radviliškio, Alytaus, Klaipėdos, Jonavos, Kretingos, Švenčionių ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių bei gausaus būrio palangiškių kūrėjų. Haiku poeziją įvertino komisija: pirmininkas – poetas, filologas Danielius Milašauskas, narės – poetė, pedagogė Goda Bendoraitienė ir žurnalistė Livija Grajauskienė. Komisijai teko nelengva užduotis išrinkti geriausius haiku – konkursui kiekvienas autorius pateikė nuo vieno iki penkių trieilių.
Palanga, švenčianti gražią sukaktį, buvo pasveikinta išradingais, įžvalgiais ir meilės kupinais žodžiais. Balandžio 1 dieną puikių žodžių jūra atsirito į Palangą, pasisveikino su Baltija ir pavargusi prigulė popiečio miego Kurorto muziejuje. Kad trumpučiai haiku neištirptų atmintyje, geriausių autorių darbai liks įprasminti knygoje.
Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja