Gražią, saulėtą kovo 9 d., Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai, 1-10 klasių mokiniai, auklėtojos ir mokytojos, kartu su Senųjų Trakų lopšelio – darželio bei Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos bendruomenėmis dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Laisvė mūsų širdyse“ Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Istorinėje piliavietėje, Vytauto Didžioje gimtinėje, žygio dalyvius pasveikino Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič ir Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos direktorė Indrė Pigulevičienė. Šventiniame minėjime taip pat dalyvavo Aušrinė Lukošiūtė-Aleksandravičienė, LR Seimo narės Editos Rudelienės patarėja.
Sugiedoję Lietuvos Respublikos himną, pakilios nuotaikos, pasipuošę tautinės vėliavos spalvų atributika, visi dalyviai žygiavo į naująjį parką. Sustojus simboliniu, visus apjungiančiu ratu, pritariant dainai „Nupiešiu Lietuvą“, vaikai ir jaunimas papuošė baltą, sniegu apklotą ir lėtai bundančią žemę, rankų darbo pagamintomis trispalvėmis gėlėmis, vėliavėlėmis ir širdelėmis.
Džiaugiamės, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas suvienijo visas Senųjų Trakų seniūnijos švietimo įstaigas. Vaikų ir mokytojų veiduose negeso šypsenos, ore sklandė pakili nuotaika ir didžiavimasis savo šalimi.
Pasibaigus šventės minėjimui, visi pritarė, jog bendra eisena, buvimas gryname ore, kartu giedamos giesmės ir dainuojamos dainos, galėtų tapti gyva tradicija – geros nuotaikos, glaudaus bendravimo ir tautiškumo išraiška.
Elvyra Lavrukaitienė