Kažkas yra pasakęs: ,,Kol mes kiekvienas atskirai, mes – niekas, kai mes vieningi, mes-  stiprūs.“ Manau, šie žodžiai atskleidžia bet kokios tautos vienybės svarbą. Iš praeities semiamasi stiprybės, praeitis – tai žmonijos patirtis.

Priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai, kaip ir visa Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bendruomenė, Sausio 13-osios minėjimą pradėjo 8 valandą ryto atminimo žvakučių uždegimu. Tai buvo gražus penktadienio rytas, tačiau pokalbis ir prisiminimai apie tragiškus įvykius nuliūdino ne vieną mūsų mažiausiųjų kolektyvo narį. Buvo kalbama apie tai, kad mūsų Tėvynė Lietuva švenčia linksmas šventes, panašiai, kaip mes gimimo dienas, tačiau kartais nutinka taip, kad turime liūdėti, nes yra ir nemalonių istorinių mūsų valstybei įvykių.

Vaikai piešė televizijos bokštą, pagamino vėliavėles ir paukštį, kuris simbolizuoja laisvę. Mažieji labai aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, diskusijoje. Vaikai akcentavo, kad laisvė, būna tada, kai laikai paukštį, bet vėliau jį paleidi, ir paukštis laisvai skraido.

Kadangi pilietiškumo pagrindai formuojami mokykloje, tad nenuostabu, kad į klausimą, kaip ir nuo kada jį ugdyti, bando atsakyti ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai kartu su savo auklėtiniais.

Galina Grinevič,
priešmokyklinio ugdymo pedagogė