2021 m. lapkričio 24 d. mūsų mokykloje vyko prevencinis susitikimas su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyr. tyrėja (Bendruomenės pareigūne) Aneta Bubelevičiene. Pareigūnė vedė dvi paskaitas – 5-7 klasių bei 8-10 klasių mokiniams. Jaunesnieji  mokiniai išklausė paskaitos ir pažiūrėjo filmą apie saugų elgesį internete. Sužinojo, kaip išvengti grėsmių – netapti patraukliais nusikaltėliams, atsargiai vertinti gautą informaciją, pvz. gautus el. laiškus iš nepažįstamų asmenų. Priminė mokiniams, kad iki 18 metų jų el. pašto slaptažodžius privalo žinoti tėvai. Jeigu randa internete žalingą informaciją, turėtų apie tai pranešti artimiesiems, mokytojams arba tiesiog numeriu 112. Vaikai taip pat buvo informuoti apie galimas patyčias socialiniuose tinkluose.

Vyresnioji mokinių grupė taip pat išklausė paskaitą apie saugų internetą ir apie teisinę atsakomybę „Nuo šiol atsakai už save“. Aneta Bubelevičienė papasakojo apie atsakomybę nuo 16 metų, apie rūkymo, narkotikų bei alkoholio vartojimo žalą. Pareigūnė paaiškino apie mokinių pareigas ir atsakomybę (administracinę ir baudžiamąją). Be to informavo apie tai, kad esant reikalui, visada galima pasinaudoti interneto svetainėmis, pvz. www.e-saugumas.lt, www.svarusinternetas.lt, www.e-policija.lt ir kt.

                      Susitikimas su pareigūne leido mokiniams suprasti, kad reikia elgtis atsakingai ir būti budriais realiame gyvenime bei internete.

IRENA ORLOVA

LENKŲ KALBOS MOKYTOJA