Balandžio 15 d., prieš pavasario atostogas, mokyklos direktoriaus Romualdo Gžybovskio iniciatyva mūsų mokykloje organizavome susitikimą su ukrainiečių mokinių mamomis.

            Naudodamiesi informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, į mokyklą atvykusioms mamoms pristatėme tas edukacines veiklas, kurios vyko vasario – balandžio mėnesį. Ukrainiečiai mokiniai dalyvavo Trakų tradicinių amatų centro organizuotose vilnos vėlimo, audinių dažymo, verbų rišimo, kiaušinių marginimo vašku, sausainių kepimo edukacinėse programose.

            Šios dienos pokalbis buvo šiltas, draugiškas. Mokyklos direktorius kalbėjo apie įvairių mokomųjų dalykų vertinimą. Sudėtingiausia, mokyklos vadovo teigimu, mokytojams vertinti mokinių lenkų ir lietuvių kalbos įgūdžius. Vertinant kitus mokomuosius dalykus jokių problemų nekyla. Mamos teigė, kad jų vaikų gauti pažymiai jas džiugina. Bendru sutarimu nutarėme ukrainiečius vaikus dar labiau įtraukti į popamokines ir visos dienos grupės vykdomas veiklas.

            Puiki, namus primenanti mūsų mokyklos atmosfera, draugiški mokytojai ir mokiniai ukrainiečiams leido kiek užmiršti įvykius, vykstančius jų šalyje. Artėjančių Velykų proga mokyklos direktorius pasveikino visus susitikimo dalyvius, o kiekvienai ukrainiečių šeimai mokyklos bendruomenė įteikė lietuviškų saldumynų ir įvairių užkandžių, papuošiančių jų šventinį stalą, rinkinius. Mūsų viešnios džiaugėsi artimiau susipažinusios su administracija, mokytojų kolektyvu. Ukrainiečių mamos džiaugėsi, kad nuo karo baisumų pabėgę žmonės – tiek suaugusieji, tiek ir vaikai, Trakuose, Jovariškėse ir mūsų mokykloje jaučiasi labai gerai. Džiaugiamės, kad šiandien pavyko jas sukviesti į bendrą susitikimą. Šių mamų vaikai jau balandžio 21 dieną, ketvirtadienį, su savo bendraaamžiais ir klasių vadovėmis vyks į ekskursiją –  į Kernavę.

          Nuoširdžiai džiaugiamės galėdami pagelbėti ir pasidalinti tuo, kuo galime, su tais, kam to labiausiai reikia. Prieš išsiskirdami vieni kitiems palinkėjome ramybės, tikėjimo Dievo malone būtent šioje nedėkingoje Ukrainai situacijoje. Mokinių mamos nuoširdžiai dėkojo už rūpestingumą, supratingumą, geranoriškumą.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja