Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla prisijungė prie Trakų švietimo centro vykdomo Lietuvos gamtos fondo projekto ,,Mažiau yra daugiau‘‘.

Veiklas  koordinuojant  chemijos vyr. mokytojai  Vidai Kasperavičiūtei , 8-10 klasių mokiniams buvo pravesta  pamoka ,,Anglies dioksidas ir jo poveikis gamtinei aplinkai‘‘.

Pateiktoje pamokos medžiagoje visuomenė skatinama susimąstyti apie tai, kodėl reikia mažiau vartoti, teisingai rūšiuoti ir kiekvieną dieną gyventi tvariai.

Manau, ne viskas yra mūsų rankose, bet sakyčiau, kad turime būti atsakingi bent jau už tuos dalykus, kurie patenka į mūsų rankas.

Kad ir bet kokį buvimo namuose laiką kiekvienas galime išnaudoti naudingai – netgi skiriant jį, rodos, paprastiems, bet labai naudingiems dalykams! Juk norėdami rūšiuoti  mes visada surasime, kaip ir kur tą padaryti. Svarbiausia – vieniems kitų paskatinimas ir natūralus įprotis tą daryti vėl ir vėl. Tvarus vartojimas pirmiausiai prasideda nuo mūsų pasirinkimo – tad įsigydami prekių ar rinkdamiesi paslaugų teikimą, rinkimės ir atsakingus verslus, o būnant atsakingais vartotojais,  turime galią nuspręsti – produktus  rinktis ne tik pagal skonį ir aromatą, bet ir pagal jo pakuotę. Tereikia kaskart įsigyjant vieną ar kitą produktą užduoti sau kausimą – ar tai perdirbama?

Ačiū projekto organizatoriams-TŠC, kad mokytojai ir mokiniai,  netrikdydami  ugdymo proceso,  pagilino turimas  žinias ir įsijungė  į akciją už švarią gamtą. Naudodamiesi projekto pateikta anglies dvideginio skaičiuokle: www.tvariai.eu  sužinojome, kurie kasdieniniai veiksmai sukelia didžiausią CO2 taršą.

Apibendrinę skaičiuoklės apdorotus rezultatus, pasidžiaugėme, kad mūsų mokyklos mokiniai yra socialiai atsakingi ir draugiški aplinkai, palikdami nedidelį  ekologinį pėdsaką Žemėje…

Juk kai kurių mokinių išskiriamo CO2 kiekiai yra 3 kartus mažesni už vidutinį Europos gyventojo rezultatą…

 

Vida Kasperavičiūtė,

   chemijos vyresnioji mokytoja