Šiemet Lietuvoje jau dvidešimtus metus buvo organizuojamas konkursas „Lietuvos Maximalistai“. Konkurso tikslas – įvertinti ir paskatinti labai gerai besimokančius, gabius ir aktyvius Lietuvos mokinius, pasiekusius laimėjimų įvairiuose tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose, olimpiadose ar varžybose.

            Mokiniai galėjo pretenduoti į stipendiją netgi aštuoniose kategorijose: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo. Projekto „Lietuvos Maximalistai“ 2022 metų konkurso laimėtoja nuolatinio pažangumo kategorijoje antrus metus iš eilės tapo ir mūsų mokyklos 8 klasės mokinė ANA BARANOVSKA. Puikiai besimokanti, iniciatyvi, sumani, įvairių konkursų laimėtoja ir talentinga mergaitė skatinamąją stipendiją (100 eurų kas mėnesį) pažangumo kategorijoje gaus visus 2022-2023 m. m.

        „Lietuvos Maximalistų“ varžytuvėse šiais metais dalyvavo net 550 talentingų ir įvairiais pasiekimais pasigirti galinčių šalies mokinių. 111 mergaičių ir berniukų iš visos Lietuvos tapo šio projekto laimėtojais. Šių metų „Lietuvos Maximalistų“ komisiją sudarė Lietuvos mokslų akademijos narys Eugenijus Butkus, Inovacijų agentūros atstovai, Lietuvos Kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, ekologė Edita Medeina Jakubauskaitė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Domantas Katelė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja-žinovė Jonė Janiukštienė, Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinė sekretorė Ringa Baltrušaitė bei „Maximos“ atstovai. Kompetentingai komisijai teko išties sudėtingas darbas įvertinti ne tik Anos bei kitų projekto dalyvių mokslo pasiekimus, bet ir jų laiškuose pateiktus svarius motyvus, kodėl būtent jie turėtų tapti „Lietuvos Maximalistais“. Komisijos pirmininkas teigia: „Tai, kad kiekvienais metais sulaukiame šimtų itin motyvuotų mokinių paraiškų, patvirtina šios programos svarbą ir vertę‟.

Visa mokyklos bendruomenė didžiuojasi Anos gautu apdovanojimu, kuris nuolat ją skatins nesustoti siekiant užsibrėžtų tikslų. Tikimės, kad ir kitais metais tos aukštumos bus nesunkiai įveikiamos.

 

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja