Lapkričio 21d. Trakų gimnazijoje vyko teisinių žinių viktorina  ,,Proto mūšis – sidabrinis protas“, kurios tikslas ir uždaviniai – ugdyti moksleivių pilietinę ir teisinę savimonę, išaiškinti įstatymų supratimo būtinumą ir puoselėti teisingumo idėją. Renginį, skirtą Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti, organizavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariatas.

Viktorinoje dalyvavo 11 komandų iš Trakų rajono mokyklų. Mūsų mokyklai atstovavo 8 ir 9 klasių mokiniai:  Karolina Prokopjeva,  Norvydas Lavrukaitis, Justyna Baranovska, Klaudija Laurukaitytė  ir Valdemar Jankauskas. Komandos žaidė  ,,Proto mūšį“, kurio metu dalyviai galėjo atskleisti teisines ir pilietines žinias. Visoms komandoms buvo pateikiami vienodi klausimai, o klausimui atsakyti skirta tik viena minutė. Pasibaigus etapui, korteles su atsakymais vertino komisija. Linksmiausias buvo antrasis etapas ir užduotis ,,Atspėk, kas tai?“. Komandos kapitonas, ištraukęs lapelį su užrašu, pantomimos pagalba, vaidindamas be žodžių,  turėjo paaiškinti kas tai yra. O tai galėjo būti daiktas, susijęs su policijos veikla arba priemonė policijos pareigūno funkcijoms atlikti.

Renginio metu vyravo labai draugiška ir jauki atmosfera. Vilniaus aps. VPK Trakų r. PK Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Vlada Černienė vis padrąsindavo dalyvius, kad „Svarbiausia yra  ne laimėti, o dalyvauti“.

Jau tradicija tapusiame renginyje mūsų mokyklos komanda  ,,Cigarečių gesintojai“  dalyvavo pirmą kartą. Džiaugiamės, kad mokiniai garbingai atstovavo mokyklai, ryžtingai kovėsi su rajono mokyklų komandomis  ir tapo Teisinių žinių viktorinos  ,,Proto mūšis – sidabrinis protas“ NUGALĖTOJAIS ir buvo apdovanoti pereinamąja taure, diplomu ir prizais. Visus metus krištolinė taurė puoš mokyklos prizininkų stendą ir skatins mokinius gilinti teisines ir pilietines žinias.

Dėkojame renginio organizatoriams. Dalyvavimas tokiuose konkursuose padeda ugdyti mokinių bendrą išprusimą, intelektą, sugebėjimus.

Šaunuoliai mūsų mokiniai! Didžiuojamės Jais ir Jų pelnyta pergale! 

 

Lilija Kieras,

komandos vadovė,

muzikos ir geografijos mokytoja

Święto Pierwszoklasisty

19 listopada odbyło się coroczne Święto Pierwszoklasisty. Głównym organizatorem jest Trocki Rejonowy Oddział Związku Polaków na Litwie. Święto każdego roku odbywa się w innej polskiej szkole, a w tym roku gościliśmy w Gimnazjum w Trokach. Pierwszacy każdej szkoły przygotowali krótki występ. Uczniowie, nauczyciele i goście oglądali wspaniały spektal o Aladynie, który przedstawił teatr „Fantazja” z Krakowa. Najważniejszym punktem imprezy był akt ślubowania, podczas którego dzieciaki z ręką na serduszku złożyły uroczyste przyrzeczenia być dobrymi uczniami, sumiennie i pilnie się uczyć. Każdy pierwszoklasista otrzymał w prezencie puzzle i słodycze.

Po poczęstunku szczęśliwi, weseli i pełni wrażeń wrócili do szkoły, dumni, że są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły!

 

W. Naumowicz