Spalio 25 d. mūsų mokyklos 10 klasės mokinės Ana Baranovska ir Alicija Baranovska dalyvavo respublikinėje mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų lietuvių kalbos ir literatūros konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save‟. Konferenciją organizavo Vilniaus „Laisvės‟ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos.

         Mokiniai buvo kviečiami pasidalyti savo mintimis apie perskaitytas knygas, jų poveikį, naudą. Konferencija vyko nuotoliniu būdu, todėl atvėrė galimybes dalyvauti įvairių Lietuvos miestų jauniesiems knygų mylėtojams. Mūsų mokyklos dešimtokės skaitė pranešimus: Ana Baranovska – „Knygos galia jauno žmogaus gyvenime‟, Alicija Baranovska – „Kaip išsiugdyti įprotį skaityti?‟. Kadangi pačios mergaitės su knygomis turi ypatingą ir ilgalaikį ryšį, todėl savo patirtimi pasidalijo su kitais Lietuvos mokiniais. Ana kalbėjo apie knygų įtaką jos gyvenimui, o Alicija pasidalijo visuotiniai žinomais ir savo asmeniniais skaitymo receptais.

         Įvadinėje konferencijos dalyje kalbėjo „Laisvės‟ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Marius ir Laura. Jie džiaugėsi tokia konferencijos dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių  gausa. Sveikinimo žodį tarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Monika Zorytė. Į konferenciją iš Nyderlandų atvyko rašytoja Rasa Sagė. Ji pasidalijo savo patirtimi, kaip knygos atrakino jai duris į pasaulį. Rašytoja pravėrė savo kūrybinės virtuvės duris – pristatė savo kūrybinius potyrius, sėkmes ir nesėkmes, rekomendavo 3 knygas, kurios paaugliams gali palikti neišdildomą įspūdį.          Dominykas Matulionis, būsimasis aktorius, Linas Daugėla, 4 kurso lietuvių filologijos studentas, atskleidė šiuolaikinių paauglių neskaitymo problemą, paskaitė ištraukų iš savo kūrybos.

         Renginiu buvo siekiama atskleisti kalbos, kultūros ir skaitymo svarbą asmenybei bei dalytis patirtimi, ugdyti mokinių poreikį ir gebėjimus skaitant tyrinėti, dalytis atrastomis vertybėmis, idėjomis ir visuomenei aktualiomis temomis, reflektuoti. Dalyvaudamos konferencijoje mokinės patobulino viešojo kalbėjimo įgūdžius, jos dalyvavo diskusijoje su kitais Lietuvos mokiniais ir buvo apdovanotos padėkomis.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja