2023 m. balandžio 6 d. Telšių ,,Atžalyno‟ progimnazijoje vyko respublikinis nuotolinis 5-8 klasių mokinių viešojo skaitymo konkursas „Žodžiai į širdį‟, skirtas Tėvynei Lietuvai peržiūra.
Tai tradiciniu tapęs konkursas, kuriame norą dalyvauti pareiškė 31 švietimo įstaiga iš visos Lietuvos. Konkurse dalyvavo ir raiškiai skaitė pasirinktus kūrinius 76 mokinai iš įvairių Lietuvos mokyklų: Vilniaus, Telšių, Šiaulių, Radviliškio, Panevėžio, Raseinių, Vilkaviškio, Joniškio, Senųjų Trakų, Kretingos, Šilutės rajonų. Konkursu buvo siekiama paskatinti mokinius viešai deklamuoti eilėraščius apie Tėvynę, skatinti saviraišką, kūrybiškumą, ugdyti vaikų meninę kultūrą.
Mūsų mokyklai šiame konkurse atstovavo 7 klasės mokinė GRETA SUCHOCKAJA. Jį deklamavo poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Tai gražiai mane augino‟. Mokinė buvo pasipuošusi lenkų tautiniu kostiumu. Šis konkursas buvo nemažas iššūkis Gretai, bet įveikiamas. Nepaisant vos pastebimo jaudulio mokinė gana raiškiai ir įtaigiai padeklamavo eilėraštį. Tai buvo pirmas viešas Gretos deklamavimas, kuriam ji pasiruošė labai atsakingai. Mokinių nuotoliniu ir kontaktiniu būdu vykusius pasirodymus stebėjo vertinimo komisijos pirmininkas, vertinimo komisijos nariai, mokinius rengę mokytojai. Mokinių pasirinkti tekstai privertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Vertinimo komisijos pirmininkas pabrėžė, kad: „Meninis skaitymas vienas iš dažnesnių saviraiškos būdų, kuris ugdo kūrybinį mąstymą, skatina protinę veiklą, kalbos įgūdžius, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Deklamuodamas žmogus įsivaizduoja tai, ko nėra matęs, pasineria į teksto išgyvenamas emocijas‟.
Visi konkurso dalyviai pasirodė puikiai. Dominavo eilėraščių pasirinkimas ir įvairovė. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos direktorius Kęstutis Saplinskas Gretai įteikė padėką, kuri mus pasiekė elektroniniu paštu. Šis konkursas – tai akivaizdus įtraukiojo ugdymo kultūros pavyzdys. Smagu, kad sėkmę patyrė visi iki vieno skirtingų gebėjimų mokiniai, taip pat ir ir juos ugdantys pedagogai.
Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja