Rugsėjo 4 dieną į mūsų mokyklą buvo atvykusios 2 viešnios: Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus bendruomenės pareigūnės Vlada Černienė ir Viktorija Aleknavičienė. Į susitikimą buvo pakvieti pradinių klasių mokinukai, kuriuos atlydėjo mokytojos.

Pareigūnės, demonstruodamos mokomuosius filmukus, pasakojo apie saugaus eismo svarbą, priminė pagrindines saugaus eismo taisykles, kelio ženklus. Pamokėlėje buvo naudojamas ir praktinių užduočių atlikimo metodas. Kadangi dauguma mokinukų į mokyklą atvyksta autobusu arba juos atveža tėveliai, todėl ir klausimai buvo susiję su saugaus elgesio taisyklėmis visuomeniniame transporte, mokykliniame autobuse ar tėvelių automobiliuose.

Itin džiugu, kad mūsų pirmokėliai Emilis, Adrianas, Adriana, Nikita, Taura, Kevinas išmano kasdieninio saugaus elgesio taisykles kelyje, autobuse, automobilyje. Už tai pareigūnės mažuosius eismo dalyvius paskatino atšvaitais ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos knygelėmis „Kelių eismo taisyklėlės vaikams“.

Dovanėles ir knygeles gavo ir kitų pradinių klasių mokinukai. Knygelėse vaikai galės įrašyti savo vardą, pavardę, amžių, dar kartą peržiūrėti svarbiausius kelio ženklus, atlikti užduotėles. Gera buvo matyti vietoje nenustygstančius mokinukus, žinančius atsakymus į pateiktus klausimus.

Laikas su policijos pareigūnėmis neprailgo. Sutarėme, kad mūsų draugystė dar ir toliau tęsis. Šios dienos saugaus elgesio pamokėlė patvirtino akivaizdžią tiesą, kad auga saugi karta, kuri, tikėtina, išdrįs ne tik vienas kitą, bet ir suaugusius žmones, nesilaikančius kelių eismo taisyklių, pamokyti arba sugėdinti.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja