Mūsų mokyklos mokiniai yra nuolatiniai tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso dalyviai. Šiemet konkursas buvo jubiliejinis – 50-asis, tad ir darbai, skirti tokiai sukakčiai, privalėjo būti ypatingi. Ypatingi turėjo būti ir mokiniai, juos kuriantys.

         Jau antrus metus iš eilės turime svarių laimėjimų šiame konkurse. Pernai rajoniniam etapui buvo pateiktas Anos Baranovskos darbas, kuris buvo įvertintas labai gerai, tad su keliais kitais Trakų rajono gimnazistų darbais išsiųstas į respublikinį konkurso etapą. Mūsų mokinė tapo respublikinio konkurso laureate. „Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename“ – tokia tema 2020 metais epistolinį rašinį kūrė Ana.

         Šiemet šeštokė Beata Baranovska nutarė išbandyti savo laimę šiame konkurse. „Parašyk laišką artimajam ir papasakok savo patirtis COVID-19 pandemijos metu“ – tokia tema Beata kūrė darbą. Rungtis su didžiųjų Trakų rajono gimnazijų mokiniais ir dar lietuviakalbiais – užduotis ne iš lengvųjų, bet svarbu turėti gerą idėją, būti savimi, mokėti subtiliai perteikti savo jausmus ir potyrius. Konkurse dalyvavo mokiniai, kurie nėra peržengę 15 metų ribos. Rajoniniam konkurso etapui buvo pateikta 15 darbų.  Kalbėti savo balsu, pasakoti savąsias istorijas, rasti savų žodžių – štai toks buvo svarbiausias darbų vertinimo kriterijus.

          Nuo pat pirmos minutės tvirtai tikėjau, kad Beatos idėja ir paprasti kasdieniški jos darbai,  mokslai, rūpestis mažąja sesute Joana, iš prosenelės Janinos „paveldėtas“ blynų kepimo receptas pavergs vertinimo komisijos narių širdis. Šioje nedėkingoje situacijoje, kurioje gyvename jau nemažai laiko, Beata rado ne tik  minusų, bet ir pliusų. Vien piktumai ir moralizavimai kažin, ar jaudintų, kiek bebūtų rašančiajam metų. Reikia eiti savo keliu. Tokiu keliu ir ėjo Beata.

        Dabar belieka kantriai laukti gegužės mėnesio, nes tik tada į posėdį rinksis jau respublikinio konkurso vertinimo komisija – rašytojai Gintarė Adomaitytė ir Ričardas Šileika, kurie nulems, kurio Lietuvos mokinio ar mokinės darbas bus siunčiamas PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso etape. AČIŪ Beatai už laimėjimą ir sėkmės jai kituose konkursuose!

 

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja